Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki elmagyarazza a pitagors...

Valaki elmagyarazza a pitagorsz tetel bizonyitasat erthetoen es egyszeruen? Mert ami neten van azt nem ertem

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 18:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Több irányból származtatható a Pitagorasz-tétel.

De szerintem... Ugye a koszinusz-tétel a Pitagorasz-tétel általánosítása. És az pedig előáll a Tabit-tételből, ami nem olyan absztrakt még.

2014. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Palotás Imre ***** válasza:

Kedves 1-es (és egyben 4-es)!


Számomra egy gondolat hiányzik a "K*c^2 = K*a^2 + K*b^2" képlethez kapcsolódó levezetésből. Nem találtam utalást arra, hogy mi bizonyítja, hogy a "K" értéke azonos a képlet három különböző tagjában.


Szóval az az érzésem, hogy a levezetésedben egy nem igazolt feltételezés beiktatásával jutottál el az egyébként jó eredményhez.

2014. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Palotás Imre ***** válasza:
Bocs, elsiettem az előzőt. Elkerülte a figyelmemet, hogy mondtad a hasonlóságot, ami igazolja, hogy a K érték minden esetben azonos.
2014. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még egy szép magyarázat:

[link]

2014. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!