Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a leggyorsabban növekvő...

Melyik a leggyorsabban növekvő függvény? Tudnátok szemléltetni?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy Goodstein függvénye.

2014. nov. 22. 18:02
1 2
 1/11 anonim válasza:

nem létezik leggyorsabban növő függvény, minden függvénynél lehet gyorsabban növő függvényt mondani


a Goodstein függvényről elfogadnék egy linket :)

2014. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én max. függvényosztályt tudnék mondani, a matektanárom mindig az exponenciális függvényekre szavaz, ezek tényleg nagyon gyorsan nőnek.
2014. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2014. nov. 22. 19:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Az utóbbinál brutálisabban növekvőt már nem találtam, csak az nem logikusan növekszik, de ha vki talál egy sokkal durvábban növekvőt, az jelezze :D
2014. nov. 22. 19:46
 5/11 anonim válasza:
100%

NEM létezik leggyorsabban növekvő függvény.


De ha játszani akarunk, beszállhatok:


az x^x (x az x-ediken) elég gyorsan nő, ebből nem rossz kiindulni


x^x^x még gyorsabban nő


x^x^...^x annyiszor emelem x-edikenre ami x egész része, ez már brutál gyorsan nő


x^x^...^x annyiszor emelem x-edikenre, amennyi x^x^..^x egész része, amit annyiszor emeltem x-re amennyi x egész része


...


ezt még folytathatnám végtelenségig, de mondhatom akár azt is, hogy x egész részétől teszem függővé, hogy hányszor írom le azt, hogy "annyiszor emelem x-edikenre, amennyi x^x^..^x egész része,..."


és még ezt is folytathatnám a végtelenségig..

2014. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy ugyanezzel a függvényrendszerrel növeled az eredményt x-szer és megint kiindulóponthoz érkeztünk....de van vmi nagyon brutál cifrázás? :DDD
2014. nov. 22. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:
két megállója van: mínusz végtelen, plusz végtelen. az süvít.
2014. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A leggyorsabban növekvő függvény az, amelynek első tagja 1, a második a végtelen. Ennél gyorsabban növekvőt nem lehet kreálni, viszont képletet sem lehet felírni rá.Bármely, függvénnyel vagy képlettel rendelkező érték ennél szükségszerűen kisebb értéked ad vissza.


Szemléltetni úgy lehet, hogy az első tagjának realizálódására egy másodpercet kell várnod, viszont a második tagja soha nem realizálódik (végtelen ideig tartana, míg bekövetkezne).

2014. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szépség, ha csalunk az értelmezéssel egy kicsit:

[link]

2014. nov. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az y tengellyel párhuzamos egyenes egy olyan függvény, amelynek a meredeksége végtelen, ennél nem lehet gyorsabban növekedni. Persze, lehet azt mondani, hogy ez nem függvény, de az könnyen belátható, hogy bármilyen ennél kevésbé meredek egyenes függvény, méghozzá olyan, amely az x tengely minden egyes pontjához a y tengely csakis egy pontját rendeli hozzá, méghozzá kölcsönösen egyértelműen. Egy egyenes mindig lehet picivel nagyobb meredekségű mint egy másik, mindaddig még a meredeksége el nem éri a függőlegest, tehát a függőleges a legmeredekebb, mert ha azon is tovább növeled, akkor negatív meredekséget kapsz, ami már megint kisebb abszolút értékben is.
2014. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!