Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A vegyészmérnökin mennyire...

A vegyészmérnökin mennyire nehéz a kémia? A többi lent.

Figyelt kérdés

Gimibe járok és jövőre leszek végzős. Fizika infó fakra járok. Minden természettudományi tantárgyat szeretek de különösen a fizikát. Eddig gépészmérnökire akartam menni de az utóbbi napokban megtetszett a vegyészmérnöki is. Csak az a bibi vele hogy mikor még volt kémiám akkor nem igazán érdekelt ez az ágazat és nem maradt meg sok a 2 évből (kb semmi se)

Arra lennék kíváncsi , hogy ezzel a háttértudás nélkül van-e értelme elmenni vegyészmérnöknek vagy már itt megbukott a dolog.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. nov. 25. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnökin alap az emeltszintű kémiatudás. Két dolgot tehetsz: vagy belehúzol (de nagyon!!) a kémiába, vagy inkább bele se vágsz. Személyes véleményem, hogy ha eddig nem fogott meg a kémia, akkor ezután sem fogod szeretni. A te döntésed.
2014. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hm köszönöm a választ. Igazából érdekel a kémia csak ahova járok suliba van 1-2 tantárgy amit nagyon sz*rul tanítanak ( köztük a kémia, biológia), a tanár órán kb semmit se magyarázott, volt olyan óra ahová bejött és azt mondta hogy most fája feje legyen szabad foglalkozás. Innentől nekem elment a kedvem az egész kémiától és sajnos most jött vissza.

Ezek szerint marad a gépész :(

2014. nov. 25. 20:51
 3/5 A kérdező kommentje:
ÉS még+ baj hogy nekem már nincs is kémiám.
2014. nov. 25. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Még azt megteheted, hogy ha tényleg komolyan gondolod a dolgot, akkor elmész magántanárhoz. Még lenne elég időd felkészülni, de akkor nagyon bele kéne húzni (mivel sajnos az alapok is hiányosak lehetnek).
2014. nov. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát igen :( viszont elég kis városban is lakok és nem igen ismerek kémia magántantanárt. Más városba pedig naponta vagy hetente utazni elég sok idő úgy hogy még más dolgom is van délutánonként.

Na mind egy, igazából ilyen válaszra is számítottam szóval nem vagyok annyira elkeseredve.

Köszönöm még egyszer a választ :)

2014. nov. 26. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!