Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tudom kiszámolni? Broogli...

Hogy tudom kiszámolni? Brooglie hullámhossz? Adatok:1g tömegű 0, 01m/s sebességű

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

de Broglie-nek írják, és 'döbroj'-nak ejtik.

lambda(a fordított ipszilon)=h/m*v, ahol h a Planck-állandó 6.62606896*10 a 34ediken Js, m a tömeg (kg!), v a sebesség (m/s), lambda meg a hullámhossz (m)

2010. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt, hogy MÍNUSZ harmincnegyediken!
2010. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fenti feladathoz még egy kérdés tartozik.Hogyan viszonyul a hullámhosz az atom átmérőjéhez? Ha tudtuk segítsetek.
2010. jan. 30. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
nem vagyok atomfizikus, de azért tippelek: szerintem nem függ, mert az átmérőt az elektronfelhő mérete határozza meg, annak viszont elhanyagolható a tömege (a képletben csak a tömeg és a sebesség a változó). Ha valaki tudja, írja meg!
2010. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!