Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizikában kellene segítség!...

Fizikában kellene segítség! (nyomás) kérdéshez szükséges kérdôjel?

Figyelt kérdés
Az értem, hogy p=Fny/A, és azt is, hogy Fny=pA, de az A=Fny/p-t egyszerûen nem értem. Gyorsan Kéne válasz, holnap fizikadogát írok, elôzô 1es Lett:/

2014. nov. 26. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdéshez szükséges kérdőjel, igen. Viszont természettudományos, legalábbis matematikai és fizikai szövegben, a felkiáltójelet én kerülni szoktam, és a felszólító mondatok végére is inkább pontot teszek, hogy ne keveredjen össze a faktoriálissal. (Például hogy néz az ki, hogy „Számoljuk ki mennyi 2*4!” Engem az ilyesmi zavar.) Szóval a felkiáltójeltől nyugodtan eltekinthetsz.
2014. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az volt a lényeg :D azt énis tudom, az a kérdôjel azért volt ott, mert a gyakorikérdéseken hogy feltehess egy kérdést, szükséges kérdôjel, és azért odaírtam
2014. nov. 26. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:

(Csakhogy nem csak egy kérdőjelet írtál oda, hanem egy komplett kérdést a kérdőjelről… De szerintem ezt inkább hagyjuk.)


Viszont így elolvasva a megjegyzésedet tényleg elég ijesztő a helyzet. (Részemről az a benyomásom, hogy már az egyenletrendezést és osztást sem érted…)


Tudnál mondani valami konkrét példát, hogy mi az, amit értesz, és mi az amit nem? Amit nem értesz, abban hol akadsz el? Gondolom, voltak valamilyen gyakorlópéldák.

2014. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére sikeresen elmagyarázták, és csak Abba keveredtem bele, hogy a könyvbe túl volt bonyolítva
2014. nov. 26. 23:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom tanították-e nektek a kis piramis módszert, de ha nem, akkor sem para. Van az első képleted p=F/A aztán megfogod és szorzol mindkét oldalt A-val ekkor baloldalt p*A lesz és jobboldalt F*A/A és A/A az 1 tehát F lesz. Ebből látható hogy szabadon pakolászhatod a dolgokat egyik oldalról lentről a másikra fel vagy épp fordítva. Ezt nagyjából 4-5 osztályban tanultátok, ha megnézed az akkori füzeteid lehet beugrik a dolog. Sajnálom hogy ez nem megy csípőből.

Azt hozzátenném mert nem biztos hogy tiszta ebből hogy p*A=F egyenletet utána alakíthatod még, leosztod mindkét oldalt p-vel és akkor kijön a kérdéses képlet ennek bizonyítását rád bízom az első részben leírtak alapján.

2014. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na figyu: p=F/A -val rendben vagy.

Akkor szorozd mindkét oldalt A-val: p*A=F,

megkaptuk a másodikat, amivel szintén rendben vagy.

Most osszuk el mindkét oldalt p-vel: A=F/p. :)

2014. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!