Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Három, azonos tömegű 10...

Három, azonos tömegű 10 C-os,30 C-os és 35 C fokos hőmérsékletű vizet összeöntünk. Mekkora a keverék hőmérséklete, számitással?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
a 3 átlaga: (10+30+35)/3 = 25°C
2010. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, hogy ezt a kérdést hol tették fel.


A víz 10 °C-on 0,99973 kg/dm3, 30 °C-on és 35 °C-on pedig 0,99568 kg/dm3 sűrűségű.


Vagyis azonos tömegű, de különböző hőmérsékletű víz térfogata különböző lesz.

Mivel a feladat nem definiál tömeget, így a tömeg egységnyi. Egységnyi tömegű 10 °C-os víz térfogata 1,000270072919688 egységnyi, egységnyi tömegű 30 °C ill. 35 °C-os víz térfogata 1,004338743371364 egységnyi.


A keverésnél ezeket az arányokat figyelembe kell venni, azaz ha súlyozzuk a térfogat szerint a hőmérsékleteket, akkor kb. 0,1 °C-kal melegebb keveréket kapunk, mint az első válaszoló esetében.


Pont azért írtam a "hol tették fel ezt a kérdést", mert lehet, hogy egy átlagszámításra kíváncsiak, lehet, hogy arra kíváncsiak, hogy tudja-e a válaszadó az eltérő hőmérséklethez tartozó eltérő sűrűséget. Tehát számos eset lehetséges.

2010. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előző:


A feladat úgy kezdődik, hogy "Három, azonos tömegű".


Vagyis definiál tömeget (egymással azonos), és senkit nem érdekelt a térfogat.

2010. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

uccsó előtti, igazad lenne, ha egyenlő térfogatú vizeket öntenénk egybe, de itt nem erről van szó

tők8 mekkora a sűrűsége, a tömeg nem változik attól hogy az egyik 10 a másik 30°C-os

A tömeg additív tulajdonság ellenben a térfogattal

2010. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kedves 89%, ez már beteges :D, bár nem vagyok szakértő, de szerintem nincs is igazad. miért számít a térfogat? a hőkapacitás tömeggel arányos. nem a térfogattal kell őket súlyozni, hanem a tömeggel.
2010. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előzőnek


nem olvastad el figyelmesen amit írtam, sem pedig azt amire válaszoltam:)


Egyik kommentelő arról ír h a mivel a sűrűségek nem azonosak, így a térfogatuk sem. Ezért azonos térfogatok összeöntésekor nem lehet egyszerűen százalékszámítással számolni.


ÉS IGAZA VAN! csakhogy a kérdésben nem azonos térfogat hnem azonos tömeg szerepel. Nah erre válaszoltam h a térfogat nem additív...

2010. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó, de mindig nem értem, hogy mit számít a térfogat? kit érdekel mekkora lesz az össztérfogat? A hőmérsékletek a tömegek arányában "érvényesülnek", tehát pont 25°Cos lesz.
2010. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

gondolom nem azért érdekel a kérdés mert atomreaktort építesz a garázsban.

átlagoljál fizikaórára vagy matematikára, de igazából az se mindegy milyen hömérsékletű tárólóba öntöd, milyen közegben. pár másodperccel összeöntés után máris torzul a számítás a külső hatások miatt, úgyhogy ilyen csak a mesében létezik

2010. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha nincs megadva valami akkor nem kell figyelembe venni. ha például érettségin vagy szóbeli felvételin kérdezik ezt és beléd kötnek, (itt a térfogattal) nyugodtan mondd csak meg nekik hogy nem adták meg, ebből arra következtettél hogy elhanyagolható(jelen esetben a térfogat)
2013. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
első válaszíró. te okostojás na azt ne mondd nekem hogy egy ilyen feladatnál te fejből fogod tudni tizen-akárhány tizedesjegyig a víz térfogatát minden hőmérsékleten.
2013. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!