Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha betonba keverek üveggyapot...

Ha betonba keverek üveggyapot nyesedéket?

Figyelt kérdés

Ezzel mövelhető a húzószilárdság, repedési hajlam, és a fagyállóság?

(most fel ne találja valaki mégegyszer a vasbetont...)


2011. okt. 27. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem neked fogalmad sincs miért is vasat tesznek bele. Nos azért, mert a vasnak és a betonnak ugyanaz a hőtágulási együtthatója. Ezért valószínűleg nem megoldás a vas kiváltása, hacsak nem állandó a hőmérséklet a betonozás helyszínén...
2011. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az üveggyapottól nem értem, hogyan nő a húzószilárdság. Szerintem nem nő.
2011. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is láttam ilyet mostanában aljzatbetonozásnál és nem raktak le vashálót. Bizonyos esetekben szerintem jó így is bár nem vagyok szakember.
2011. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Értem a logikát de azt kéne megtudni milyen az üvegszálnak a hőtágulása. A vashoz vagy betonhoz képest.
2011. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mint említettem a betonnak és a vasnak egyforma a hőtágulási együtthatója. Biztos, hogy az üvegé eltérő, így semmiképp nem szerencsés olyan helyen alkalmazni, ahol a hőmérséklet változó lenne (kültér). Megaztán a betonelemek a legritkábban vannak húzó igénybevételnek kitéve. A repedéshajlamot az üveggyapot biztosan nem csökkenti, így a fagyállóság is erősen kétes. Húzószilárdságot akár növelhetné is, de mint mondottam az olyan helyeken nem igazán betont alkalmaznak ahol húzó igénybevétel van.
2011. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mióta lehet nyesni az üveggyapotot? Egyáltalán tudod mi az? Mert nemigen ha betonba akarod tenni!
2011. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, mostanában kapni valami zacskós pehelyszerű vackot amivel bizonyos esetekben helyettesítik a vasat. Fehér színű pelyhes anyag, nekem fogalmam sincs, hogy miből van, de lehet, hogy valami üvegszálféle vagy műanyag.
2011. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

...nem megoldás a vas kiváltása...

A kérdés nem utal a vas kiváltására.

Az üveggyapottól nem értem, hogyan nő a húzószilárdság

Hülye.

a betonelemek a legritkábban vannak húzó igénybevételnek kitéve

Hülye.

Mióta lehet nyesni az üveggyapotot?

Hülye.

2011. okt. 27. 20:04
 9/11 anonim ***** válasza:

"a betonelemek a legritkábban vannak húzó igénybevételnek kitéve

Hülye. "


Na te okostojás... Akkor mondj már pár alkalmazást, ahol a betonelemek húzó igénybevételnek vannak kitéve.


És máskor fogd már vissza magad a kommentjeiddel mert orrbaváglak!

2011. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az üveggyapottól nem értem, hogyan nő a húzószilárdság

Hülye."


Kérdező, ha ilyen okos vagy, akkor minek tetted fel a kérdést? Egyébként szerinted az üveggyapot miből van? Ha erre rájöttél: szerinted mennyire viseli el a mechanikai igénybevételt?

2011. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!