Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szubjektív véleményekre...

Szubjektív véleményekre vagyok kiváncsi: szerinted a reál vagy humán tudományok értékesebbek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 14:58
1 2
 11/15 id. Géber Péter ***** válasza:

Ez egy lehetetlen kérdés!

Neked melyik a jobb, jó körülmények között élni, vagy egészségesen élni?

A körülményt a reál/műszaki adja, az egészséget, gyógyulást a humán/orvosi!

(Persze ez csak egy példa, lehetne sorolni!) Kapisi?

2014. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Bakker, mekkora gyöki vagyok, most látom, hogy értékesebbet írtál, nem érdekesebbet:DD

A válaszomat vegyétek semmisnek:D

2014. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 pzoltan74 válasza:
Bármelyik nélkül az emberiség félkarú óriás lenne, eldöntheted, melyik karod hiányozna kevésbé. Mérnök létemre nem tudtam volna a fejembe gyötörni azt a rengeteg összefüggést, képletet, differenciálegyenletet, miegyebet, ha nem ültem volna le regényeket, verseket olvasni, mert az agy ösztönösen megcsömörlik az egyoldalú túladagolástól. Sajnos azok az idők már elmúltak, amikor teljes volt a szinergia a két terület között. Jó példa ezekre az időkre akár Göethe vagy Newton. Az én személyes meglátásom szerint nem feltétlenül csak a tudásanyag mennyisége nőtt meg, ami a specializálódást erősíti, hanem az időnyomás, így nincs idő az új ismereteknek a meglévő rendbe való teljes beintegrálására, helyére illesztésére.
2014. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Kekcsi válasza:
Szerintem egy tudomány elmélkedéssel kezdődik, ekkor még humán. Később kiválik belőle valami reáltudomány; végül alkalmazott, így értékes lesz. A reál tehát közelebb van az értéke kiaknázáshoz, a humánban meg van potenciál. Az a véleményem, hogy a tudományág értéke nem attól függ, hogy humán-e vagy reál.
2014. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy "humán tudomány". A tudomány az reál. Pont.
2015. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!