Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikroszkópot szeretnék venni...

Mikroszkópot szeretnék venni a fiamnak, milyet?

Figyelt kérdés
16 éves, általános célokra használná, a természetben összegyűjtött tárgyakat vizsgálná. Van valami tippetek esetleg milyet lehetne?

2014. dec. 13. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A legolcsóbbak az úgynevezett USB mikroszkópok ~10 ezer FT amik úgy 500X nagyítást tudnak.

Számítógéppel együtt lehet használni és az USB porton keresztül kommunikál a PC-vel.

Nem tudományos célra tökéletesen megfelel.

2014. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy én megvettem annak idején a Mikroszkóp világa, vagy valami hasonló című könyvet is, kemény fedeles, nagyalakú és rengeteg gyönyörű fotóval ellátott könyv volt, de nem biztos a címe, mert régen volt, így emlékszem rá. A századrészét sem csináltuk végig, de mégis rengeteget tanultunk belőle, magáról a mikroszkópról, a metszetek, preparátumok készítéséről, tárolásáról, igazi kincsesbánya volt.

Antikváriumban biztosan találsz hasonlót, nélküle nem sokat tudna vele kezdeni.

A fiam nem, de három barátja, akikkel annak idején együtt használták a mikroszkópot, ami még nem komputeres volt, de 900 x volt a max nagyítása, amit azt hiszem még tudtak fokozni is később plusz beszerzett spéci okulárral, szóval hárman is biológusok lettek, illetve ezzel kapcsolatos szakon diplomáztak.

Végül egy egész kis könyvtárnyi anyag gyűlt össze, mert nagyon érdekelte őket a mikrovilág, de kedvcsinálónak bevált az amit én elsőre vettem nekik.

Mivel én amatőr csillagász voltam abban az időben, hamar lemaradtam tőlük és a fiam is fizikus lett, ma Franciaországban él, de hobbyként van egy csomó mikroszkópja is, meg persze távcsöve.

Azt elárulhatom, hogy jó befektetés volt, mert elég csibészek voltak a haverjaival együtt, állandóan csak fociztak, meg zűrökbe keveredtek és hiába voltak okos gyerekek, szerintem semmi sem lett volna belőlük, mert még tanulni is utáltak, de ettől, meg némi egyéb motivációtól megjött a kedvük.

Elvittem őket többször is planetáriumba, meg kirándulni, ahová mindig vittem néhány kézikönyvet, Mondjuk Jávorka - Csapody Erdő, mező virágai, vagy a történelmi helyekről, épületekről rövid beszámolót tartalmazó könyveket, így röviden, érdekesen és hatásosan propagálva számukra sok mindent, művtörit, építészetet, történelmet.

Fociztam és sakkoztam is velük, meg uszodába és pingpongozni is mentünk, ez utóbbiban utolsó voltam, de hát mondom, hogy ügyes kölykök voltak.

Múzeumba, képtárba is vittem őket, az egyik azóta is festeget passzióból.

Szóval ha van időd rá, nem ártana egy kicsit foglalkoznod is vele, meghagyva a saját szabadságát, mert erőltetni nem szabad az ilyesmit.

Az ember annyi mindenhez ért, de jó ha van segítség, profik és szakértők által írt könyvek, tanácsok és ha rászokik a gyerek, pillanatok alatt maga is mesterévé válik az ilyesminek, mert ebben a korban olyanok, mint a szivacs, minden érdekelheti őket, amire egy kis indíttatást kapnak.

2014. dec. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy átvilágítós fénymikroszkóp helyett, egy gyereknek elsőre jobb lehet egy sztereomikroszkóp, amely kisebb nagyítású (10x-100x-os nagyításig), de nem átvilágítható tárgyak felülete is vizsgálható vele. (Egy jó sztereomikroszkóp orvosi bizományiban 30 EFt körül már kapható és újként is 100 EFt alatt van az ára).

Egy használható átvilágítós fénymikroszkóp (ami 100x-1000x nagyítást tud, utóbbit csak immerziós olajjal) ára használtan 50 EFt-nál kezdődik és újonnan 100 felett van az ára).


Az átvilágítós játékmikroszkópok 100x-300x nagyításúak és 5-10 E Ft-ért már kaphatók. Ezek is jók vércsepp, levélnyúzat, muslica-szárny, és metszetek nézegetésére. Jó metszetet csinálni viszont elég nehéz, ha kézzel-zsilettpengével próbálkozik az ember.


Led megvilágítású USB mikroszkóp (gyakorlatilag nagyítós digitális kamera) 200x-400x-os nagyításig 10 E Ft körül kapható. Ez arra jó, hogy kiderüljön érdeklődik-e a gyerek.


Egyébként egy használható mikroszkóphoz kb 50-100 E Ft-ért lehet okulár helyére csatlakoztatható digitális kamerát venni. (Kicsit drágábban vannak trinoculáris mikroszkópok kamerával együtt újonnan 150-200E Ft-ért)

2014. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, mikroszkópos adapterrel rendelkező digitális kamera már 20-30E Ft-ért is van.
2014. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem National Geographic mikroszkópom van. Akár 1200x-os nagyításra is képes. Nagyon szeretem,nekem bevált!

[link]

2015. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!