Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen technikai tudású...

Milyen technikai tudású (nagyítású) mikroszkópot vegyek?

Figyelt kérdés
Ahoz hogy bacikat,vírusokat tudjak nézni ,megfigyelni vele. Ár kb?

2014. júl. 30. 20:25
 1/3 anonim válasza:
Ha olcsón akarsz venni, de persze jó fajtát ajánlani tudom a Biolux NV típust.Nagyon jó nekem is ilyen van.(jár hozzá mindenféle plusz is)Az ára olyan 30.000FT de ha jól kifogod akkor akár 20-25.000FT ra is lemehet az ára.Én 23.000 ezerért vettem.Ha van vele kapcsolatban kérdésed Írj privátot.(Crowfield)
2014. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sadam87 ***** válasza:
71%

Ha vírusokat akarsz mikroszkóppal megfigyelni, szánj rá pár millió (esetleg milliárd) forintot, mert azok csak elektronmikroszkóppal láthatóak.

A legtöbb baktérium sem igazán figyelhető meg az olcsóbb fénymikroszkópokkal, legfeljebb talán apró pontokként látszhatnak. Őket meg lehet figyelni ún. immerziós mikroszkópokkal, de ezek legalább 100 ezer forintba kerülnek, és szakértelmet igényel a használatuk. Igaz van néhány nagyobb termetű baktérium, ami kisebb nagyítással is megfigyelhető (pl. úgy tudom, a lóhere gyökérgümőibe is találhatóak ilyenek).

Inkább eukarióta egysejtűek, mikroszkopikus rákok, moszatok megfigyelését ajánlanám első körben.

2014. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 31. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!