Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szabályos négyoldalú hasáb...

A szabályos négyoldalú hasáb tulajdonképpen a kocka?

Figyelt kérdés
A szabályos négyoldalú hasáb térfogatának és alapterületének hogy van pontosan a képlete?

2014. dec. 13. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha a magasság egyenlő az alapot alkotó négyzet oldalának a hosszával.
2014. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2014. dec. 13. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

alapterülete: két oldalának szorzata (ebben az esetben tetszőleges két oldalának, általában a két kisebb oldalt szokták, de attól függ melyik lapját nevezzük ki alapnak)


térfogata: alapterület szorozva a magassággal, tehát három oldalának szorzata

2014. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egyébként a kocka IS az, de nem csak a kocka az
2014. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sadam87 ***** válasza:
100%
A kocka hat oldalú... Az viszont igaz rá, hogy szabályos négyzetalapú hasáb.
2014. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, négy oldalú test nincs. Szabályos négyoldalún azt értik, hogy nem dőlt vagy csapott vagy ilyesmi és esetleg az alaplapnak egyforma hosszúak az élei.
2014. dec. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

"Hát, négy oldalú test nincs."

De van, pl. tetraéder. Négyoldalú hasáb viszont valóban nincs. Azt, hogy ki mit ért rajta, más kérdés, de szerintem ez a megfogalmazás pontatlan (én legalábbis korábban még nem találkoztam vele).

2014. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy feladatban találkoztam ezzel a megfogalmazással
2014. dec. 14. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!