Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy szobában vizet bontok...

Ha egy szobában vizet bontok árammal, és külön vezetem a 2 gázt, majd a hidrogént elégetem a levegő oxigénjével (szóval nem robbantom és nem gyorsa/ tökéletesen égetem), akkor egy idő után az oxigén kevesebb vagy több lesz a helyiségben?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez a kérdés: Ugyan annyi oxigén kell a vízbontás során felszabaduló hidrogén tökéletes elégetéséhez, mint amennyi oxigén szabadul fel vele a vízbontás során.
2014. dec. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
És hogy égne el a hidrogén nem tökéletesen?
2014. dec. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
91%
Mivel te is a szobában vagy, kevesebb.
2014. dec. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3: Ez csak akkor igaz, ha szabad állapotú oxigénről van szó. :) Ha a kötött állapotút is belevesszük a képletbe, akkor nem lesz kevesebb, hanem beépül a kérdező szervezetébe.

De gyakorlatilag a bontandó vízben és az elégetett hidrogén "salakjában" is kötött állapotban van az oxigén, szóval nehéz lenne a kötött állapotban lévő oxigént figyelmen kívül hagyni.

2014. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem csak a hidrogént vezeted át egy szobába és ott elégeted az ott levő levegőben levő oxigén gázzal.

Ebben az esetben a szobában levő oxigén gáz kevesebb lesz mert a keletkező vízgőzben lesz kötött állapotban.

2014. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy a gáz ég levegővel is, abban meg csak kb. 20 % oxigén van.


Nem kell hozzá 100% ami keletkezik a vízbontással!



Vizet bontok. A hidrogén megy az egyik sarokba és ég mint egy gyertya!


Az oxigén meg a másik sarokba megy.


És nem vagyok a szobába! Nem tudom ki a franc írta, de NEM vagyok ott! Jó lenne felfogni a kérdést!

2014. dec. 19. 18:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a keletkező vizet is felbontod, akkor elvileg egy idő után az oxigénszint beállna egy állandó értékre.
2014. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az a baj hogy már megint retardált a kérdező...

ha 10 ember nem érti akkor biztos te vagy a helikopter...


ha a levegő oxigénje nem elég a szobában akkor valószínűleg kiviszi a szoba falát ha abból durranógázas történetet csinálsz

egyébként meg a gázok definiciója, hogy egymás között minimális a kölcsönhatás lesz ott H2 és O2 nincs olyan hogy nem robbantod be és lassan ég

a szikra ad energiát, hogy létrejöjjenek a viz molekulák

2014. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Vizet bontok. A hidrogén megy az egyik sarokba és ég mint egy gyertya!


Az oxigén meg a másik sarokba megy. "


Na jó, de mivel egyesül vízzé a szoba egyik sarkában lévő hidrogén? Csak a szobában lévő levegő oxigénjével egyesülhet, amiből víz keletkezik. Ezt a szoba levegőjéből hiányzó oxigénmennyiséget pótolja a vízbontás során keletkező oxigén mennyisége. Ha kivonod a szoba levegőtartalmát (a nitrogén nem játszik szerepet, a levegő oxigéntartalma pedig a szoba egyik sarkában kivonódik (mivel egyesül a szoba ezen sarkában felgyülemlő oxigénnel), ezért a vízbontás során keletkező oxigén pont annyi, amennyi a vízbontás során keletkező hidrogén vízzé történő egyesüléséhez szükséges), akkor ugyanott vagy, ahonnan elindultál. Vagyis ami vizet felbontasz hidrogénre és oxigénre, az mind elég vízzé, tehát semmit sem fog változni a szoba hidrogén és oxigénszintje, sem a bennfoglalt víz mennyisége.

2014. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem köszi.


Csak azért nem tudtam, hogy mi is van, mert láttam egy "dokumentum" filmet amiben azt mondták, hogy a durranó gázhoz majdnem, hogy bármilyen H-O arány megfelel.

2014. dec. 20. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!