Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora a minimum oxigén...

Mekkora a minimum oxigén szint (százalékban) a levegőben ami mellett az ember még képes hosszú távon életben maradni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy a tüdő a tüdőbe került levegőből kb 4% oxigént von ki egy lélegzetvétellel. így feltételezem hogy kb 4% oxigénszintig lehet bírni, feltéve ugye hogy a szén-di és monoxid nem lesz túl magas
2014. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. fele oxigén szint mellett is képes az ember hosszú távon életben maradni, - lásd magas hegyeken lakók, - feltéve hogy nem káros gázokkal, pl. CO2-dal helyettesítjük.

Tehát, ha (duplán)elhasznált levegőről van szó, a 21-8=13% O2 elég lenne, de a 8% CO2 halálos, vagyis nem O-hiányban, hanem CO2 mérgezésben halnánk meg.

2014. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Annak idején ezt a nácik elég alaposan kikisérletezték a zsidókon. Ha jól emlékszem, 15% a határérték.
2014. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sadam87 ***** válasza:
72%

Ezeken az oldalakon azt írják, 19,5% alatt jelentkeznek az első tünetek, és 8% alatt pár perc alatt, 6% alatt szinte azonnal beáll a halál.

[link]

[link]

Ha azt nézzük, milyen magasra lehet felmenni légzőkészülék nélkül, 5,6 km-es magasság már elég veszélyes lehet annak, aki nem készült fel rá megfelelően (vagy nem él eleve magasan). Ebben a magasságban a légnyomás (és ezáltal az oxigén parciális nyomása) mintegy fele a tengerszintinek. A Csomolungma tetején a légnyomás a tengerszintinek mintegy harmada, és elég kevesen tudnak oda felmenni légzőkészülék nélkül (igaz, komoly fizikai megterhelést is jelent).

[link]

[link]


Az artériákban az oxigén parciális nyomása 11-13 kPa. Ha ennél kisebb a levegőben az oxigén parciális nyomása, a vér oxigén szaturációja mindenképp csökken (de persze ez már korábban megindul). Kb. 7 kPa alatt már drasztikusan esik a szaturáció (de már kisebb csökkenés is súlyosan érinti a szervek megfelelő működését).

[link]

[link]

2014. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Átlagemberre gondolsz?

Mert a serpáknak van egy olyan mutációja, amivel jobban bírják ezt nálunk. Elegendően hosszú idő alatt átalakulna az ember, és jobban hozzászokna az oxigénhiányhoz.

2014. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem alakulna át, hanem károsodna. A serpák genetikai okok miatt bírják, ez egy génmutáció következménye. Fentebb elég pontosan megírták a választ. Ma a légkör átlag oxigénszintje 21%, szmogos helyeken kisebb, tiszta erdőkben elérheti a 25-30%-ot. Az ember elég sokféle, ezért egyeseknek már a 18% körül gondjaik lesznek, mások bírhatják 15%-ig. Aztán hatványozottan romlanak az életesélyek. A 15% környéke hosszú távon mindenképpen károsodásokhoz vezet a legtöbb embernél.
2014. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Átalakulásnál" én is mutációra gondoltam.

Van egy sziget a Csendes-óceánon, ahol a háttérsugárzás négyszerese a máshol megszokottnak.

Az ottani emberek bírják (a kutatóknak hozni kell az ételt), de a régebbi leletekből látszik, hogy amikor ez kialakult, nagy volt a halandóság.

2014. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Melinda6444 válasza:

Utolsó, te sajnos hülyeséget beszélsz. 1. A négyszeres háttérsugárzás a normálhoz képest nem jelent semmit. Van egy veszélyességei küszöb amit még így nem lép át.

2. A sugárzáshoz nem lehet hozzászokni mivel az részecske szinten működik, és ha mondjuk a testedben lévő atomokkal ütközik kiüt belőle egy neutront, vagy épp elnyel (vagy akár protont, most ez tök mindegy a hangsúly az ionizáló sugárzáson van) akkor az egy teljesen más kémiai elemé bomlik, vagy fúzionál. Aminek teljesen más tulajdonságai lesznek, felbomlanak kémiai kötések stb. Nem nehéz elképzelni hogy ha a dns lánc így sérül az milyen mutációkhoz vezet. Nah igen... ezt hívják pl ráknak.

2019. okt. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!