Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kerámia hány c°-on törik el?

A kerámia hány c°-on törik el?

Figyelt kérdés
van egy párologtatóm. abban hány c°-os lehet a maximum hőmérséklet ahhoz hogy ne törjön ketté/repedjen meg/ne legyen semmi baja?

2014. dec. 29. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1000 Celsius fokon égetik ki, szóval a magas hőmérsékletet bírja. A gyors lehűtést már nem biztos mert az egyenletlen hűtés miatt mechanikai feszültség keletkezhet ami megrepeszthet az anyagot.
2014. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kerámiának a hőtágulása az anyagok közt az egyik legkisebb, így termikus fáradást szenvedett kerámiáról még nemigen hallottam. Rendkívül merev és kemény is. A "gyengepontja", hogy nem szívós, a szakító erőkkel szemben könnyen megadja magát, a nyomó erőt viszont szuperül bírja.
2014. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megint én. Konkrét celsius fokot meg nem tudok írni, mivel:

-A kerámia nem egy konkrét anyag, hanem egy anyagcsalád. Kerámia a fogzománc, a cirkon, a porcelán, sőt a szenet is néha idesorolják...

-Magas hőmérsékleten egy szilárd anyag nem törik el, legfeljebb megolvad. Ha melegítés-hűtés ciklusai idézhetnek elő termikus fáradást esetleg, ha az anyag tulajdonságai miatt nagy feszültség keletkezik a szerkezetben a hőtágulás miatt, vagy a külöböző komponensek különböző hőtágulása miatt. De mint mondtam ez kerámiákra nem jellemző...

2014. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szigorúan a kérdésedre válaszolva:

elég magasról és elég kemény alapra leejtve hőfokfüggetlen a törése!

2015. jan. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!