Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit nevezünk "lineáris variáci...

Mit nevezünk "lineáris variációs egyenlet"-nek?

Figyelt kérdés

A 'Közönséges differenciálegyenletek' (SZTE, fizika Bsc) c. kurzus tételsorában van egy ilyen témakör, viszont az előadásanyagban nyomokban se találok róla infót. Említette is az előadó úr, hogy pár dolgot magunknak kell feldolgozni, viszont erről sehol se találok semmit.


Sejti valaki, hogy miről lehet szó, esetleg hol kellene utánanéznem?



2015. jan. 4. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Közönséges differenciálegyenletek
2015. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt már én is néztem, de sajnos nincs benne. Vagy nagyon jól elbújt.
2015. jan. 4. 09:29
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Két dologra gondoltam hirtelen: vagy az Euler-Lagrange-egyenleteket írta más néven az oktató, vagy pedig az egyik módszerre gondolt, amikor a homogén egyenlet megoldásában szereplő állandót variáljuk.
2015. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából van ezen kívül egy " Az állandók variálásának módszere." c. tétel is, úgyhogy valószínűleg a másik lesz. Utánanézek.


A szövegkörnyezet amúgy így néz ki:

"A kezdetiérték-probléma megoldásának létezése és egyértelműsége, folytathatósága, folytonos (differenciálható) függése a kezdeti adatoktól. A LINEÁRIS VARIÁCIÓS EGYENLET. Nemlineáris rendszerek egyensúlyi helyzeteinek osztályozása. Linearizálás. "

2015. jan. 5. 13:04
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Akkor még belenézek én is a difegy jegyzetembe.
2015. jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!