Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudom egy ásványról...

Honnan tudom egy ásványról hogy szerves vagy szervetlen?

Figyelt kérdés

Pl pezsgőtabbletára van írva hogy Vas lll-pirofoszfát, Vas-II-glukonát,Kalcium 162 mg

Foszfor 125 mg

Magnézium 100 mg

Vas 5 mg

Jód 100 mcg

Réz 500 mcg

Mangán 2 mg

Króm 40 mcg

Molibdén 50 mcg

Szelén 30 mcg

Cink 5 mg Ezekből honnan tudom hogy ezek szerves formában vannak e?



2015. jan. 5. 12:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
Vannak különböző ásványos könyvek,vagy a neten utána nézel,de szerintem könnyebben tudnak válaszolni a többiek,ha konkrét példát mondasz,amire kíváncsi vagy.
2015. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az olcsóbb termékekben, mint például egy pezsgőtabletta tuti hogy szervetlen forrásból (szintetikus) cuccok vannak.

De erre nem vennék mérget.

2015. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vas lll-pirofoszfát, Vas-II-glukonát - ezeket nem ismerem.

Szerves eredetű ÁSVÁNY tudtommal a borostyán, kőolaj, földgáz, kőszén, lignit stb. A többi szervetlen (dolomit, piroxén, kalcit, földpát stb).

Amire te gondolsz, az szerintem ÁSVÁNYI ANYAG. A szerves vegyületek képlete CxHyCOOH szokott lenni (rég tanultam), a kémia könyv segít. Itt jórészt elemek vannak felsorolva. Hogy miből származhat, jó kérdés. Gyógyszerész könyvben nézhetsz még szerintem utána.

2015. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A pezsgőtabletta nem ásvány, hiszen nem a föld alól bányászták ki.

A pezsgótablettákat több szerves és szervetlen vegyület keverékéből állítják össze, több alkotórészt pedig fel sem tüntetnek. A szelént, molibdént krómot stb. biztosan nem elemi, hanem valamilyen szervetlen só formájában visznek be a keverékbe.

2015. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen de most azt olvasom hogy amit a növények állatok állítanak elő azok szerves ásványok és az ember csak azokat tudja felhsználni ,ami szervetlen az csak érelmeszesedést meg lerakódást okoz.


"Az olyan anyagok, mint az ólom, higany és más fémek, valamint az arzén mérgező, ha szervetlen forrásból származik. Ezzel szemben szerves forrásból ezek létfontosságú mikro-ásványok, amelyekre a testnek rendkívül kis mennyiségben van szüksége. (The Nutrition Bible, Joan Anderson and Barbara Deskins, 1995). Egy esetben 12 leukémiás betegnek adtak szerves arzént, és 11 betegnél javulás volt tapasztalható. A kezelés kétségtelenül megállítja a rákos sejtek szaporodását, amelyek ezután megsemmisítik magukat."



De ezeken a centrum multivitaminokon nincs az rajta hogy szerves vagy szervetlen csak hogy vas 5mg azt csá.

2015. jan. 5. 13:40
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem a molekula ami benne van pont leszarja hogy szerves vagy szervetlen
2015. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most már azt sem értem a só az lehet szerves vagy szervetlen is ? nátrium
2015. jan. 5. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:

"ami szervetlen az csak érelmeszesedést meg lerakódást okoz"

Ez babona, nem kell elhinni.

Tényleg van olyan, hogy a szervezet jobban fel tud használni egy szerves anyagot, mint egy szervetlent - de ez akkor 2 külön anyag, és egészen más a képlete!

2015. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Dr. Henry A. Schroeder, Dartmouth Medical School (Dartmouth Orvosi Szakiskola)


"A béltraktusban lévő mérgek okozta betegségekért szinte mindig a víz (az oldott, szervetlen, vegyi és ásványi anyagok jelenléte) a felelős. Ezek a szilárd részecskék a bélfalakról bejutnak a nyirokrendszerbe, ahonnan minden a vérbe kerül, és az ereken keresztül végül eljut a szervezet minden részébe. Ez okozza az emberek betegségeinek nagy részét."

2015. jan. 5. 14:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy anyag nem lehet szerves, vagy szervetlen. Az arzén arzén, a vas vas, a higany higany. Hadd ne folytassam. Kérdező, te arra akarsz kilyukadni, hogy amit a boltokban kapunk, az mind semmitérő dolog, egyedül a növényekben található vitaminok, ásványi anyagok azok, amit segítik a szervezetünket. Pedig ez nem igaz. A növényekben ugyanaz a C-vitamin van, mint amit előállítanak gyárilag. Nem lehet egy C-vitaminból 2 féle, mert akkor az egyik már nem C-vitamin lenne. Ahogy szerves és szervetlen arzén sincsen. Arzén van, de "jótékony arzén" már nincs! Ez csak egy kamu szöveg! Ahogy az arzénnal mérgezett növények is mérgezőek, úgy a növények által előállított arzén is mérgező lenne, HA LENNE, de nincs, mert a növények nem állítanak elő maguktól nehézfémeket! A földből fölveszik, de nem hasznosítják, és nem teszik "szervessé", hogy minekünk jó legyen. Nincs szerves higany, szerves cián, szerves kadmium, és miegymás. a nehézfémek többsége mindenhogyan mérgező, ha a véráramba kerül, vagy érintkezik, reakcióba lép a sejtjeinkkel, ezért is pusztítják el a rákos sejteket


Nem tudom arról hallottál-e már arról, hogy régebben higanygőzzel próbálták gyógyítani, enyhíteni a súlyos halálos betegségben szenvedőket, kisebb nagyobb sikerrel. Hogy miért? Mert a higany annyira mérgező, hogy minden élő dolgot megöl, sejtektől kezdve a patkányokon át, egészen az elefántig. És nem, nincs szüksége a szervezetnek a higanyra. Egyáltalában nincs szüksége a nehézfémek többségére! Ez mind kitaláció! De hisz gondolj bele, nem is lehet szüksége, ugyanis egy nehézfém nehézfém marad! Nem bomlik fel, megmarad bennünk. Ha te megmérgeződsz nehézfémmel, és 10 év múlva megesz egy oroszlán, és az oroszlánt 10 év múlva megeszi egy dinoszaurusz, abba a dinoszauruszba ugyanannyi nehézfém kerül, mint amennyivel megmérgeződtél. Hiába telt el 30 év, hiába evett egy oroszlán. Sem az oroszlán, sem te, sem a dinoszaurusz nem fogja hasznosítani, de NEM IS TUDJA! Egyszerűen képtelenek vagyunk hasznosítani őket! Mérgezni mérgez, de a szervezetedben lévő ólom a mérgezés hatására nem fogy. Ez nem olyan, mint a só, ami feloldódik. A nehézfém 80 év múlva is ugyanúgy mérgezni fog, mind fél évvel ezelőtt. Ugyanannyi marad benned. Ha egy élőlénybe 3.554.466 darab higanyatom kerül, akkor 20 ezer év múlva is 3.554.466 darab higanyatom lesz benne. És nemcsak hogy nem hasznosul, hanem még ezen felül mérgez is! Méreg! És nem, nem létezik "jótékony" méreg. Jó, akkor létezik, ha az illetőnek mindegy, mert halálos beteg, és ez az egy lehetősége van túlélésre. Akkor már biztos nem ront túl sokat a helyzeten. De egy egészséges emberbe 1 db ólomatom is mérgezi a szervezetet, és bármit csinálsz, az már benned marad, nem fogod tudni hasznosítani.


Persze vannak fémek, nehézfémek, melyekre szükségünk van bizonyos mértékben, de nem sok:

vas, kobalt, mangán, molibdén, cink


És még egyszer, a legfontosabb dolog:

Lehet hogy egy gyümölcsben vannak olyan vegyületek, amelyek nincsenek meg a vitaminokban, de a gyümölcsökben lévő vitaminok, ásványi anyagok semmiben sem különböznek a tablettákban található vitaminoknál, vagy bérescseppben található ásványi anyagoknál.

2015. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!