Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan keletkezhet pozitrónium...

Hogyan keletkezhet pozitrónium pozitron és elektron összeállásával, amikor érintkezéskor meg kellene semmisülniük?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 12:39
 1/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ha egymás körüli pályára állnak úgy hogy nem érintkeznek egymással vagyis sem egymással sem más atomokkal nem lépnek kölcsönhatásba.

[link]

De a Wikipédia is "egzotikus" részecskeként fogalmazza meg. Ebből arra következtetek hogy még nem sikerült előállítani.

2015. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell megijedni, nem egy tartós dolog.

jellemző élettartama 1/10000000 illetve 1/10000000000 másodperc fajtától függően.

viszont ez az időtartam kellően "hosszú" ahhoz, hogy kémiai reakciókban részt vegyen, ami viszont kihat a megsemmisülésére, ezért használható anyagok belső szerkezetének vizsgálatához.

2015. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Az piros szöveget olvassátok. Itt azt írja, kötött állapot, tehát összeáll.

2015. jan. 12. 16:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Azaz nem egymás körüli pályára állnak, hanem érintkeznek egymással.
2015. jan. 12. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:

"Azaz nem egymás körüli pályára állnak, hanem érintkeznek egymással."


nem.

2015. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

" A könnyû hidrogén atomra emlékeztetõ képzõdmény (atomi rendszer), amelyben a proton helyett pozitron található."


A linkedből idézek.

Az atomi rendszerből elég egyértelmű, hogy nem összetapadt, hanem egymás körül keringő részecskék.

2015. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De attól, hogy egymás körül keringenek, még nem alkotnak új részecskét. Ugyanúgy marad továbbra elektron meg pozitron, csak egymás körül kezdenek keringeni. Az atomokban a proton és a neutron sem egymás körül kering, vagy összetapad, hanem egy külön részecskét, az adott elnevezésű atom atommagját alkotják azzal, hogy azzá "egyesülnek". Én ebből indultam ki, és ezért értettem félre.
2015. jan. 13. 11:48
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

"Azaz nem egymás körüli pályára állnak, hanem érintkeznek egymással."

Ezt te írtad. :)

2015. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, nem arról van szó, félre érted. Én azért hittem azt, hogy új részecskét alkotnak valamilyen oknál fogva, mert a proton és a neutron is összeáll, és alkot egy új részecskét (vagyis az adott atom magját). Nos, mivel a pozitróniumot is egy külön részecskének tekintették (vagy legalábbis én úgy értelmeztem, mintha annak tekintenék), ezért gondoltam, hogy akkor biztos ezek is "összeálltak eggyé", és nem pedig egymás körül keringenek.
2015. jan. 13. 13:39
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Értem. Hát, ez a bigyó csak azért kapott nevet, hogy ne legyen 2 perc elmesélni, miről van szó. :D

Részecskének nem nevezhető, szerkezetre "atomszerű", olyan ez se meg az se. :)

2015. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!