Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy kocka felszíne 13...

Ha egy kocka felszíne 13 négyzetméter 50 négyzetdeciméter, akkor mekkora egy lapjának területe? És mekkora a kocka egy éle? A gondolatmenetre is szükségem van!

Figyelt kérdés
Ezeknél az anyagrészeknél hiányoztam, és a tanár (feltűnően) pikkel rám, nem akar segíteni, és feltűnően örül, ha nem tudok valamit, de csak velem van így. (5. osztály)

2015. jan. 13. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A kocka felszíne egyenlő a lapjai területének összegével. Mivel minden kockának pontosan 6 lapja van, egy lap területét megkapod, ha a teljes felszínt elosztod 6-tal. A négyzet területe pedig a*a, tehát a négyzet oldala a terület négyzetgyöke.

Így már ki tudod számolni?

2015. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most tényleg nem gonoszkodni akarok, csak felhívni a figyelmedet arra, hogy ha picit gondolkozol akkor magadtól is rájössz bizonyos dolgokra.


Szóval, melyik az az anyagrész amelyiknél hiányoztál? A kocka? Hát, nem tudom, de biztos láttál már mondjuk dobókockát, úgyhogy sejted, hogy 6 oldala van, amik pont egyforma nagyok.

Az egyetlen dolog amivel gond lehet, hogy mi a felszín (bár, feltételezem a tankönyvben benne van). A felszín az oldallapok területének az összege, tehát 6-szor az egyik oldallap területe. Négyzet területét pedig úgy számolod, hogy két szomszédos oldal hosszát összeszorzod. Tehát négyzetnél: a*a.


Tehát a kocka felszíne az az oldalak területének összege, vagyis át kell váltani mondjuk négyzetdeciméterbe a felszínt és ha az megvan elosztani 6-tal. Már meg is van az első kérdésre a válasz (ez lesz a terület:T)

Ha pedig az megvan, akkor meg kell nézned, hogy ha


a*a=T


akkor mi lesz az 'a', vagyis melyik számot kell önmagával megszorozni, hogy megkapd a T-t. Az 'a' lesz a második kérdésre a válasz.

2015. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként gondolkodtam, és végül is ráébredtem, hogy nem is olyan nehéz! Köszönöm szépen
2015. jan. 13. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!