Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent a söntölés? Mit...

Mit jelent a söntölés? Mit jelent kisöntölni valamit? És mi az a galvanikus leválasztás?

Figyelt kérdés

Annyi fogalmam van róluk, hogy a söntölésnél van egy párhuzamos ág és ott egy nagyobb ellenállású ellenállás, hogy korlátozza az áramot, de nem tudom pontosan.


Van olyan hogy kondenzátorral kisöntölni valamit, ez se tudom mi lehet, talán kisütés?


A galvanikus leválasztás meg valami olyan, mint amikor közvetetten van csatlakoztatva valami, de ezt se értem teljesen.



2015. jan. 21. 18:27
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

"Annyi fogalmam van róluk, hogy a söntölésnél van egy párhuzamos ág és ott egy nagyobb ellenállású ellenállás, hogy korlátozza az áramot, de nem tudom pontosan."


Egy elektronikai szakember biztosan szabatosabban meg tudja fogalmazni, a lényeg, hogy a fogyasztód maximális áramfelvételéhez tudod csökkenteni a főági áramot azzal, hogy a párhuzamos szálon elviszed a felesleget, megfelelően választott ellenállás révén.


"Van olyan hogy kondenzátorral kisöntölni valamit, ez se tudom mi lehet, talán kisütés?"

Hát, váltóáramú körben a kondi ellenállásként viselkedik, szóval elvileg lehetséges, de nem tudok róla, hogy használnának ilyet (ami nem jelenti, hogy nincs).



"A galvanikus leválasztás meg valami olyan, mint amikor közvetetten van csatlakoztatva valami, de ezt se értem teljesen."

A galvanikus leválasztás a teljes fizikális kontakt leválasztást jelenti, a kihúzott konnektor esete, a teljesen elszigetelt készülékház esete stb.

2015. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!