Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem csak elméletben lehetséges...

Nem csak elméletben lehetséges az időutazás?

Figyelt kérdés
Laikusként szeretnék felhozni egy variációt, megvalósítási lehetőséget . Úgy világosítottak fel a témában, hogy jelen korunkban a legfőbb probléma az az időutazás megvalósításában, hogy fénysebességgel kellene utaznunk, fénysebességgel pedig csak súly, tömeg nélkül lehetséges. Az emberi testnek van egy rezgés szintje. Ha azt csökkenteni lehetne bármi nemű szerkezettel a súlytalanság része kipipálva. Ha pedig ezt el lehetne érni, már csak egy kézi gép kellene ami az adott kiválasztott időfolyamon vissza adja normál rezgésbe a testet. Ha az idő több síkon folyik nem törvényszerű hogy bajt okozna vele az ember. Csak egy törvényszerű pont, ismertető kellene hogy vissza találjon az ember :) Szerintetek?

2014. nov. 14. 20:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Az elmeletedben a 'rezges szint' egesz pontosan mi is? Es hogy jon a sulytalansaghoz (pontosabban a tomeghez)?


A 'Szerintetek?' kerdesre a valasz: osszefuggestelen halandzsara milyen valaszt vartal?

2014. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Amíg azt sem tudod mi a különbség a tömeg és a súly között lehet kicsit extrém az időutazás megvalósításán gondolkozni...
2014. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom véletlenül került a kérdés a tudomány rovatba.

Egyébként nem tudom mit szívsz, de nagyon ütős cucc lehet! :D

2014. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Bizonyított az a dolog hogy minden ami a fizikai világban létezik, bizonyos rezgés szinttel rendelkezik. Pl a szék ami x súlyú, x melegségű van egy rezgés szintje. Mindennek más. Ki kísérletezték hogy ha pl egy 50kg-os fémnek meg változtatják a saját rezgés szintjét, befolyásolni tudják a súlyát. Akár fele súlyát is elveszíti, sőt. S mindezt ezzel a bravúrral.
2014. nov. 14. 20:50
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
És mi a "rezgés szint" mértékegysége?
2014. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, annyira azért nem értek hozzá :) Régen 2-3 tudományos riportot láttam is erről a rezgés szint változtatásáról. És cikket is olvastam már, de ezt már nem most, vagy 5-6éve.
2014. nov. 14. 21:03
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy nem lehet test tömegtelen.

A fénynek sincs normál, csak relativisztikus tömege.


Súlytalanság állapotában sem tömegtelen a test, mert ha belegondolsz akkor a legkisebb lökésre is végtelen gyorsulást érne el, mivel nem lenne tehetetlensége.

2014. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában és kulturálisan az ilyen tömegpszichózis ellenére kétlem, gátolom. Jómagam komponens vagyok ebben a témában, de akár a nincstelenségig is elmegyek!
2014. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem maga pont ezt akarta mondani! Az ön véleménye egy tekintélyes idővallumban kalibrálható, sőt a maga mondanivalója csupa arany állítmány!
2014. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

az igaz lehet hogy a testeknek van egy saját rezgése, és ha ezen a frekvencián kényszerrezgetik a testet akkor az a test rezonálni fog a rezgetővel. amit írtál hogy ha megváltoztatják a rezgését megváltozik a tömege, nos ez az előbbi esetben fordítva igaz ha megváltoztatod a tömegét a testnek megváltozik a sajátrezgési frekvenciája.

tehát szerintem egy meglehetősen laza fizika tudásból csináltak egy fasza, szépen csengő szöveget, hogy a témához teljesen hozzáértetlenek úgy érezzék hogy értenek hozzá. ez mindennapos esemény, legközelebb járj nyitottabb szemmel

2014. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!