Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történne ha valaki intravén...

Mi történne ha valaki intravénásan acetont adna be magának?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 17:37
 1/8 A kérdező kommentje:

És ha alkoholt?


Egyébként fájna? Úgy tudom az erek falában nincsenek megfelelő receptorok, de javítson ki valaki aki ért hozzá.

2015. febr. 16. 17:52
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aceton lenyelve, vagy belélegezve 50 - 100 ml is mérgezést okoz. Fejfájás, kábultság, véres hányás, égető érzés szájban, garatban.

Szerintem intravénásan már 1 - 2 ml is kampec. Fájdalmas, kínos.

2015. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
meghalna.
2015. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az erek fájnak, hanem pl. amikor bevérzik a tüdőd, begörcsöl a szívizmod, stb.
2015. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy meghalnál mint a huzat. Mondjuk mennyiség függő is, de nagyon könnyen belehalnál...
2015. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Intravénásan beadva a legtöbb anyag, elem, vegyület halálos, már kis mennyiségben is. Csak relatíve kevés olyan vegyület van, amely nem, és azok is csak megfelelő mértékben hígítva (általában vízzel, vagy gyenge bázissal).
2015. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


És melyik anyag miképp okozna halált?

2015. febr. 17. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzáértőként csak annyival egészítem ki az eddigieket, hogy bizony tud fájni az intravénásan adott anyag. Még az erre való gyógyszerek is okoznak időnként fájdalmat, amikor bejutnak a vénába. Erős a gyanúm, hogy az aceton is így tenne.
2015. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!