Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy 250 km/h val száguldó...

Egy 250 km/h val száguldó ferrari út közepén halad. Mennyivel kéne növelni vagy csökkentenie sebességét, hogy a tőle 5km re uttesten áthaladó idős hölgyet elüsse? Az idős hölgy 0,5km/h val halad az út szélessége 16m

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Milyen széles a jármű? Van a néninek valamilyen pszichotikus képessége? Mennyi benzin van a kocsiban?
2015. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fullbenzin nincs semmilyen képessége 180cm
2015. febr. 16. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal fontosabb kérdésnek tűnik, hogy merre halad és honnan indul a hölgy. Ha például a Ferrari előtt van az út közepén, és azzal egy irányban halad, akkor mindenképpen el lesz ütve, hacsak a Ferrari nem csökkenti 0,5 km/h alá a sebességét.
2015. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nő átakar haladni mondjuk van ott egy zebra azérz mondtam 16m széles az uttest kocsis meg jön a zebra felé
2015. febr. 16. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy jártas annyira a matekban, akkor sima próbálgatással megoldható. Megnézed, hogy amikor a nénihez ér a kocsi hol van a néni, ha túl ment a kocsin a néni akkor növeled a sebességet, ha még nem érte el akkor csökkented.


Egyébként furcsa példa ez iskolásoknak

2015. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: Furcsán értelmezed az "úttesten áthaladó" fogalmát. :D

A ferrari 1/50 óra alatt érne oda, ezalatt a néni 10 m-t tenne meg, azaz 2 m-rel túlhaladna az út közepén.

A szele így is elvinné.

Ha telibe akarja kapni:

A néni 8 m-t tesz meg, ez 4/5-de idő, a ferrari átlagsebessége 5/4 * 250 km/h kell legyen,

egyenletes gyorsulás esetén a végsebesség 6/4 * 250 km/h kell legyen.

Ha elég, hogy a kocsi sarka elkapja, és a néni 20 cm vastag :D, akkor:

A néni 9 m-t tesz meg, ez 9/10-de idő, a ferrari átlagsebessége 10/9 * 250 km/h kell legyen,

egyenletes gyorsulás esetén a végsebesség 11/9 * 250 km/h kell legyen.

2015. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> „Furcsán értelmezed az "úttesten áthaladó" fogalmát. :D”

Jogos, tényleg félreolvastam, az „áthaladó” szó kimaradt… Bocsánatot kérek! (De mentségemre legyen mondva, hogy kerékpározás közben gyakran szoktam látni néniket, akik szintén elég érdekesen értelmezik az áthaladás fogalmát.)

2015. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93,75 km/h-val csökkenteni
2015. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tud kanyarodni is a kocsi, tehát mindenképp el tudja ütni a nénit, bárhol is járjon.
2015. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!