Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki bővebbet a hintamanőver...

Valaki bővebbet a hintamanőveres mozgási energia nyerésről?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 12:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi de igazából párbeszéd szintjén gondoltam. Korábban is felvetettem a témát de akkor akik hozzászóltak trollkodásba fullasztották.
2015. febr. 18. 13:34
 3/19 Wadmalac ***** válasza:

Megpróbálok nagyon leegyszerűsítve szabatos példát adni.

Képzelj el egy ilyen körhintát:

[link]

Most képzeld el, hogy a függőleges rúdjai bolygók, te meg egy műhold, űrhajó, bármi gyorsítandó bigyó vagy.

Kívülről érkezel egyenes pályán, valamilyen irányból, a körhintára fellépve megkapaszkodsz az egyik rúdban ("bolygóban") kinyújtott karral. Mivel eddigi sebességed más irányú volt, a saját lendületed meg fog pörgetni a megfogott rúd körül. Nos, ha a rudat akkor engeded el, amikor arccal pont a körhinta forgásirányában vagy, akkor a rúdon körbepörgő sebességedhez hozzáadódik a körhinta kerületi sebessége. A legtöbbet akkor nyered, ha a körhintára érintő irányból érkezel, pont forgással szemben.

Persze a körhinta esetében ebből valószínűleg egy 45 fokban előre dőlt, valószínűleg pofára eséssel végződő futás lesz, de a hinta-manővernél pont ez a nyert plusz sebesség a lényeg.

Az akciód természetesen a körhintát is lassítani fogja kis mértékben, igazándiból a lendületeitek arányában.

Ennek egy bolygó-műhold súlyviszonynál nincs jelentősége.

2015. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen ez a hintamanőver, de nem az lenne a kérdés hogy mi ez, hanem akik bővebben ismerik, mire jó.
2015. febr. 19. 13:51
 5/19 A kérdező kommentje:

És legfőképp nem egy nagyon leegyszerűsített és dedós stílusban leírt nem is stimmelő írás miatt írtam ki a kérdést.

Amit írsz az óvodások képeskönyvébe való, ide kár volt leírni, a stílus pedig már egyenesen nevetséges.


Tényleg nem értelek, hogy ha nem akarsz normálisan hozzászólni akkor minek szólsz hozzá.

További hozzászólásaidat ki is kellett töröltetni, melyben személyeskedések közepette ezt az írásodat szakmai válasznak nevezted.

Megkérlek ne írj ide többet, hanem adj teret azoknak akik komolyan is gondolják a válaszukat, és válaszolni is akarnak normálisan.

Köszönöm.

2015. febr. 19. 14:25
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha annyira tudod a választ akkor minek kérdezel?

Akkor inkább te ad át a helyed olyanoknak akik tényleg kíváncsiak valamire és nem csak azt akarják bizonyítani hogy egy valamilyen általuk kiválasztott témában jobban belemélyedtek mint az itt válaszolók.

Ez így nem fair azt azért te is beláthatod...

2015. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt hogy kit tudnak valamit erről a témáról, nem pedig az hogy mi maga a hintamanőver.

Ha valaki magát a kérdést se értette meg hanemhelyette dedó stilusban válaszol arról én nem tehetek. ha neked ez tetszik, hát tessék, beszélgess vele.

A saját kérdésemben azonban nem fogom átadni a helyemolyannak aki nem a kérdésre válazol és kötekszik ha általa nem ismert területre megy a téma. Nagyon vicces vagy.

2015. febr. 20. 07:35
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem mellesleg a moderátorok külön megkértek, hogy az ilyenekkel ne menjünk bele értelmetlen személyeskedő vitába és ez rád is él. Ha a témában nem tudsz normális hangnemben válaszolni akkor te se irj. Még igy is megesik, hogy ha a téma általa kevésbé ismert területre megy akkor visszajön kötekedni. Amig ő itt van addig kétesélyes ez a téma mert valamiért nem tetszik neki, itt próbálja kompenzálni a komplexusait.

Pedig ettől még lehetne normálisan beszélni bármilyen témáról, akár arról is amiről neki hiányos a tudása.

Attól hogy egyet és mást tudok, még beszélgethetek róla normálisan normális emberekkel és nem kellene beletrollkodnia ilyeneknek. Nem tudom hogy miért értinti őt ennyire érzékenyen ez a téma hogy kikel vagy ilyen stilusban ir vagy kikel magából de nem ez az első kérdés hogy hasonlóan viselkedik néhány téma hasonlóan érzékenyen érinti mint egyes embereket itt az abortusz vagy pl. a holocaust.


Ugyanakkor ismételten megkérnélek ezuttal téged is, vagy maradj a témánál, vagy ne irj, de ilyen hülyeségeket felesleges leirnod hogy ha tudok valamit a témáról akkor ne kérdezzek.

2015. febr. 20. 07:41
 9/19 Wadmalac ***** válasza:

Ideje lenne, hogy leállítsd magad, nulla kötözködésemre, hozzászólásom nélkül is fél napja mást sem csinálsz, mint aljas személyeskedéssel széttrollkodod a saját kérdésed és becsmérelsz engem.

Én eddig nem futkároztam soha, senki miatt adminokhoz, de veled most már tele van a hócipőm.

2015. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ideje lenne nem hozzászólnod azokhoz a kérdésekhez amikhez nem akarsz hozzászólni. Az aljas szemétkedéseddel pedig te trollkodtad már szét jó néhány topicomat, azért is szólítalak fel arra hogy fejezd be. Trollkodd szét azoknak a topicjait, akik nem emelnek szót ellene.

Ezt a kérdést nem a játszóterednek szántam, hogy a többit se. ha játszani akarsz nyiss saját kérdést és ott úgy trollkodsz ahogy akarsz.

2015. febr. 20. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!