Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan, milyen lépéseket...

Hogyan, milyen lépéseket tegyek meg egy adó és egy vevő elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Mivel kezdjem el, vegyem meg a tranzisztort vagy barmit vagy elobb honnan tudom meg az adatait vagy mit kezdjek el ertitek szerintem a problemam, tehat hogyan meretezzem meg stb. Kesz kapcsoalsst nem akarok amit csak osstekell rajnom meg megvenni,mert ertelmetlen, en akarom meretezni megtervezni stb, csak nem tudom higy kezdjek hozza,

Elore is koszi a valaszokat



2015. febr. 18. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Első lépés a megfelelő elektrotechnikai tudás beszerzése. Anélkül nem mész semmire.
2015. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hat pontosabban elektronikai, :D hat most vesszuk, az erositoket adokat vevoket nem fogjuk venni reszletesebben, mert erosaramunak nincs szuksege ra, szal valahogy megkell tudnom, de havalaki leirja nekem megertem nagyjabol, mert kepletek.valszeg megvannak amivel.meretezni.kell a dolgokat ami meg nagyon nem.megy osztalyfonokomet megkerdem es kesz csak probalom fuggetlenul a tanaroktol megcsinalni, szal ha valaki letudja irni nekem lepesrol lepesre akar konkret peldaval akkor megkoszonnem
2015. febr. 18. 15:04
 3/21 anonim ***** válasza:
A részedrôl ez csak hiú ábránd. Amit a legegyszerúbben megtehetsz, elsétálsz egy úzletbe és veszel egy párat készen.
2015. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezt csak hiszitek, de koszonom a segitseget, megoldom egyedul...
2015. febr. 18. 16:04
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha megcsináltad és működik akkor majd írd meg kommentben
2015. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

letöltöd a kapcsolási rajzot, elkészíted a nyáktervet, kimaratod kifúrod beforrasztod és áramra kötöd


de én valami egyszerűbbel kezdeném, mondjuk egy astabil multivibrátorral a barkácsolást

2015. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

van sok oldal, ahol hobby rádiósok vannak. Ott kérdezhetsz.

Az adó-vevő építés nem egyszerű dolog. Hangolt antennák, tekercsek, stb.

2015. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Persze tudom, rezgorok rezonancia frek stb az a resze megvan, de akkor lehet inkabb egy konnyu erositovel kezdek mondjuk egy kozos emitteressel, es talan kialakul a dolog
2015. febr. 19. 05:54
 9/21 anonim ***** válasza:

Még alapvető (elemi) villamos ismeretekkel is problémás lehet egy adó-vevő készülék, mivel az jellemzően magas frekvenciákon működik, így speciális ismeretekre is szükség van.

Első lépésként azt javasolom, szerezz be egy ékezetes billentyűzetet, esetleg egy magyar ékezetes billentyű programot, és tiszteld meg az olvasóid a megfelelő helyesírással, annál is inkább, mert ékezet nélkül egyes szavak jelentése teljesen más lehet, mint amit szándéka szerint leírt a fórumozó. (Vannak az irodalomban ezzel kapcsolatos humoros esetek. Pl. A vándor bekéredzkedett egy falusi házba, és ott meghált. Te persze úgy írnád, hogy "meghalt". Nem mindegy, ugye?)

2015. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
na az astabil multivibrátorz pont egy egyszerű erősítő
2015. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!