Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit szóltok ehhez az idézethez?

Mit szóltok ehhez az idézethez?

Figyelt kérdés
Amíg vannak számunkra ismeretlen és felfoghatatlan dolgok a múltból, addig feltételezhető, hogy az őseink okosabbak mint mi vagyunk.
2015. febr. 22. 11:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ilyeneket írnak és terjesztenek, addig feltételezhető, hogy nem én vagyok a leghülyébb a világon.
2015. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Butaság.

Konkrétan TUDJUK, hogy egy részben ugyanolyan okosak voltak, mint mi - részben pedig mostanában terjed egy mutáció, amivel 5-7%-kal okosabbak lesznek az emberek, szóval egy idő után már az akkori emberiség lesz okosabb.


Buta feltételezéseknek nem kell hinni.

2015. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Amíg vannak számunkra ismeretlen és felfoghatatlan dolgok a múltból, addig feltételezhető, hogy az információ sajnos néha elvész a történelem folyamán.


Az eredeti idézet alapján ha valaki eltitkol valamit a másik elől, akkor egyben okosabb is.

Hát nem tudom... :))

Vannak dolgok, amit ők tudtak, mi nem, és vannak dolgok, amit mi tudunk, és ők ámulnának, ha el tudnánk nekik mondani. Ettől egyikünk sem lesz butább vagy okosabb.

2015. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

< Amíg vannak számunkra ismeretlen és felfoghatatlan dolgok a múltból, addig feltételezhető, hogy az INFORMÁCIÓ sajnos néha elvész a történelem folyamán. >


Nagyon jó kiindulási pont ez, amit írtál, kedves Előző arra, hogy azért mélyebben gondolkodjunk el, és ne vágjuk rá olyan gyorsan a kérdezett idézetre a "butaság" választ!

Az "információ" vagy mondjuk így, hogy a megtalált vagy rátalált dolgok, amelyekre nem tud választ adni a jelenkor tudása és annak tudósa, de sokszor teszi süllyesztőbe ezeket a dolgokat csak amiatt, mert a kor ismerethalmazába ezek a dolgok nem illeszthetők be!!!


Szerintem a fenti idézett megállapítás nem butaság, hanem nagyon is elgondolkodtató és önszabályozó gondolat.

2015. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

De, pillanatok alatt rávághatjuk, hogy butaság.

Ugyanis az őseink genetikájából 100% bizonyossággal látszik, hogy nem voltak okosabbak nálunk.

VISZONT:

A kérdező lehet, hogy nem tudta megfogalmazni, de elképzelhető, hogy a TÁJÉKOZOTTSÁGRA gondolt... tehát arra, hogy az őseink birtokában lehetett-e valamiféle tudás, ami a mi birtokunkban jelenleg nincsen?


Nos: ilyen lehetséges.

De nem arra kell gondolni, hogy valamiféle csodálatos információ birtokában lehettek, ami alapjaiban változtatná meg a MI életünket, ha tudnánk róla.

Tehát pl. egy adott szakaszban olyan tökéletesen tudtak követ pattintani, amit mi soha nem fogunk. Nem azért, mert nem tudnánk megtanulni - hanem azért nem fogjuk ezt megtanulni, mert nincsen rá szükségünk.

ILYESFAJTA plusz tudásuk volt az őseinknek.

2015. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amíg vannak számunkra ismeretlen és felfoghatatlan dolgok a múltból, addig feltételezhető, hogy az ember imádja, sőt igényli a misztikumot.

:)

2015. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szeretném elmondani, hogy ezt az idézetet én találtam ki, ma reggel. Oda is akartam írni, csak most láttam hogy elfelejtettem. De talán jobb is így, mert így nem úgy tekintettetek a dologra, hogy ez a b*rom kitalálta, aztán okosnak hiszi magát.
2015. febr. 22. 22:41
 8/16 anonim ***** válasza:

< Ugyanis az őseink genetikájából 100% bizonyossággal látszik, hogy nem voltak okosabbak nálunk.>


Mert mi ismerjük őseink genetikáját?

Ezt teljes bizonyossággal állíthatjuk?

Nincs semmi kétely???

Mert mi már minden ismerettel rendelkezünk?

Nincs semmi kétely??

Mert mi minden egyes tárgyat, amit régészeti lelőhelyen találtak, be tudunk azonosítani?

Nincs semmi kétely??


Akkor miért dobnak sutba nem egy, nem két leletet, akár egykori élőlényé, akár egykori emberé lehetett vagy mai műszaki ismereteink birtokában is ismeretlen anyagszerkezetűek, ismeretlen előállításúak?


Mi már annyira de annyira okosak vagyunk?

Semmi kétely????


:D

2015. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Nincs semmi kétely???

Mert mi már minden ismerettel rendelkezünk?"

Korántsem.

De az TELJESEN biztos, hogy nem volt soha semmiféle valamilyen "szuperős". A leletekből egyértelműen látszik a fokozatos fejlődés... és az is, hogy pár 10000 éve kb. változatlan a helyzet.

Az ősember - MINDEGYIK - pont olyan volt, mint a mai.

A képzése volt más.

Az előemberek pedig jóval butábbak voltak, mind.

2015. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

< A leletekből egyértelműen látszik a fokozatos fejlődés.>


Nos, éppen erről beszélek itt már mióta!!! :)


Vannak olyan leletek, amelyek nem ezt mutatták, de ezeket az ezzel foglalkozók félretették, nem foglalkoznak velük. Nem illenek bele abba az elképzelésbe, amit a mai hivatalos tudomány elfogad.

2015. febr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!