Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha 1:29 a nyerési esély a...

Ha 1:29 a nyerési esély a Skandináv lottón (4 találat), akkor hogyan töltsem ki azt a 29 szelvényt? (Hogy biztosan legyen 4 találatosom. )

Figyelt kérdés
Kedves tudósok, itt az eredeti kérdés, itt válaszoljatok, kérlek: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..
2015. márc. 2. 17:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez nem így megy,de ha 10000 különböző számrendet használsz akkor van rá 80%-os esélyed de ehez sokat kell kitölteni és az a baj hogy ha lottózóban akkarod feladni hát arra sokat kell várni.
2015. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne.:)
2015. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Jaaaaajjj. Attól, hogy 1:29 az esélyed, az NEM azt jelenti, hogy 29 kitöltöttel BIZTOSAN tudsz nyerni...

Na most a Skandináv lottó NEM STRATÉGIAI játék.

Ha mindenképpen ki akarsz tölteni 29-et (én nem tenném), akkor annyi a tanács, hogy ne legyenek közte egyformák, ezen kívül tökéletesen mindegy.

2015. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

> „…ne legyenek közte egyformák, ezen kívül tökéletesen mindegy.”

Szóval az

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7;

1, 2, 3, 4, 5, 6, 8;

1, 2, 3, 4, 5, 6, 35

29-féle kitöltés ugyanolyan jó, mint bármelyik más?

2015. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

A lottó továbbra is abszolút szerencsejáték, tehát nem tudsz olyan stratégiát felállítani amivel növeled a saját nyerési esélyeid.


A legjobban akkor jársz, ha sehogy nem töltöd ki azt a 29 szelvényt, ennél még az is jobb, ha eliszod.


Már ott is megírtam, hogy a lottó a hülyék adója.

2015. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"A lottó továbbra is abszolút szerencsejáték, tehát nem tudsz olyan stratégiát felállítani amivel növeled a saját nyerési esélyeid."


Ugyan már! Ha nem játszok, 0%, hogy nem nyerek. Ha egy szelvényem van, 1:29, hogy nyerek! Ha kétszer ennyi szelvényt töltök ki, hányszorosára nőhet maximum a nyerési esélyem? Kétszeresére? Nem? Miért nem? Ha 29x ennyi szelvényt töltök ki? Változik valami?


"A legjobban akkor jársz, ha sehogy nem töltöd ki azt a 29 szelvényt, ennél még az is jobb, ha eliszod.

Már ott is megírtam, hogy a lottó a hülyék adója."


Már ott is megírtam, hogy ez nem válasz a kérdésre. A kérdés tudományos, nem a lottó szerencsejáték-mivoltát tárgyaljuk most.

NEM az a kérdés, hogy ez megéri-e!!! Tudjuk, hogy NEM.

A trollkodást mellőzzük, ha lehet!


A kérdés tehát az, hogy van-e olyan elosztása a 29x7 megjátszott számnak, amivel BIZTOSAN négytalálatosom van.


A másik kérdés, hogy hogyan matekozható ez ki, hogy hány szelvényt kell minimum feladni, hogy BIZTOSAN legyen közte 4 találatos. Erre nyilván van megoldás.

2015. márc. 2. 23:24
 7/27 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont tegnap 23:24


"Ugyan már! Ha nem játszok, 0%, hogy nem nyerek. Ha egy szelvényem van, 1:29, hogy nyerek! Ha kétszer ennyi szelvényt töltök ki, hányszorosára nőhet maximum a nyerési esélyem? Kétszeresére? Nem? Miért nem? Ha 29x ennyi szelvényt töltök ki? Változik valami?"


Ha nem játszol akkor 100% nyersz. Hetente n*225 forintot. Mivel nem bszod el fölöslegesen, ezt pedig a matek nyereménynek hívja.


"Már ott is megírtam, hogy ez nem válasz a kérdésre. A kérdés tudományos, nem a lottó szerencsejáték-mivoltát tárgyaljuk most.

NEM az a kérdés, hogy ez megéri-e!!! Tudjuk, hogy NEM.

A trollkodást mellőzzük, ha lehet!"


Arról nem tehetek, hogy nem sikerült értelmezned az eredeti kérdést. Nem véletlen, hogy abban a kategóriában lett feltéve, és a válaszom továbbra is 100%-osan megválaszolja a kérdést.


A maradékodat este kimatekozom, akkor ráérek :-)

2015. márc. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a lényeg.


"A kérdés tehát az, hogy van-e olyan elosztása a 29x7 megjátszott számnak, amivel BIZTOSAN négytalálatosom van."


-Nem, ilyen nincsen.


"A másik kérdés, hogy hogyan matekozható ez ki, hogy hány szelvényt kell minimum feladni, hogy BIZTOSAN legyen közte 4 találatos. Erre nyilván van megoldás."


-Ha jobban meggondolod ehhez nagyon-nagyon sok szelvény fog kelleni.


N elem k-ad osztályú ismétléses kombinációinak száma (n alatt k). Itt (35 alatt 7)=6724520, ennyiféle eredménye lehet a húzásnak. Ebbe érdemes belegondolni!

Ennyi szelvényt kell kitölteni, hogy biztos legyen 7-esed, de Te ugye elégedett vagy a 4-essel is.


A húzás esetében 7 "jó" szám van és 28 "rossz" szám.


Hányféleképpen lehet 6 találatosod: a 7 jóból 6-ot el kell találni, és a 28 rosszból egyet ezt (7 alatt 6)*(28 alatt 1)=196. 196-féleképpen lehet 6-osod...


5-ös: (7 alatt 5)*(28 alatt 2)=7938

4-es: (7 alatt 4)*(28 alatt 3)=114660

3-mas: (7 alatt 3)*(28 alatt 4=716625

2-es: (7 alatt 2)*(28 alatt 5)=2063880

1-es: (7 alatt 1)*(28 alatt 6)=2637180

0-ás: (7 alatt 0)*(28 alatt 28)=1184040


Skatulya elv alapján ki kell töltened az összes 0-ás, 1-es, 2-es, 3-masnak megfelelő mennyiségű szelvényt különbözően +1-et. Ebben az esetben logikai bizonyossággal lehet állítani, hogy lesz 4-esed, nem tud nem négyesed lenni. :D


Ez 6601725+1 szelvényt jelent...

2015. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

@4. Ez azt érvelést akkor fogadnám el, ha a Kérdező valószínűségi megközelítésben vizsgálná a dolgokat. A Kérdező logikai bizonyossággal akar 4-est, tehát neki determinisztikus eljárás kell.

(Ezt a lexikografikus elrendezést tudnám javasolni egyébként, ha nagyon sok szelvényt kell különbözőképpen kitölteni.)

2015. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

> „@4. Ez azt érvelést akkor fogadnám el, ha a Kérdező valószínűségi megközelítésben vizsgálná a dolgokat.”

Igaz. (A meg én szoktam túlságosan is szó szerint érteni a „tökéletesen”, „teljesen”, „minden”, „semmi”,… dolgokat. Ez is bekavart.)


De akkor egy másik (talán izgalmasabb) kérdés: Hogyan töltsünk ki 29 szelvényt, hogy a lehető legjobb eséllyel legyen legalább 4-találatosunk, és ebben az esetben mekkora a valószínűsége, hogy lesz is?

2015. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!