Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől lehet csikorgó hangja...

Mitől lehet csikorgó hangja egy keményfém szerszámnak, amikor rozsdamentes anyagot marok?

Figyelt kérdés
Állítólag 1.4305-ös anyag.
2015. márc. 2. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért csikorog? A pontos egzakt választ nem tudom. Panaszkodtak már mások is, hogy nehéz forgácsolni az ausztenites acélt. Nem is a keménysége miatt, hanem más a kristályszerkezete, szívósabb, hajlamosabb alakítás hatására fölkeményedni mint a szokásos acélok.

Próbáltad mágnessel összeszedni a forgácsát? Ha nem fogja a mágnes, vagy csak nagyon gyengén, akkor ausztenites acél. Ha még szép fényes is, akkor 1.4305 vagy hasonló.

2015. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ha tényleg 4305, akkor az még elmegy. Nem tiszta ausztenites, nem annyira ragadós, szemét anyag, mint egy 4404.

Nem kemény (230 Brinell max.), jól forgácsolható, jó tört forgácsot ad. Szilárdsága magasabb a szerkezeti acéloknál, kisebb fogással, fogankénti előtolással számolj. Vágósebességben nem kell kisebb, csak nagyon jó hűtés-kenés kell, mert nagyon koptat.

Emulziónak 8% fölötti töménység kell, attól el fog kussolni a szerszám.

2015. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
50-es vagosebesseggel ment egy 8-as maró.Oldalankent 2 millit vitt egy millis fogásokkal.
2015. márc. 3. 11:39
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

"Oldalankent 2 millit vitt egy millis fogásokkal."

Fogásként 1 mm jó, fogankénti előtolásként 0,05 mm elmegy. Az 50-es vágósebességet én alacsonynak érzem, 80 simán menne. Hány élű maró ez?

Horonymarás?

Mert az ilyen ujjmarók állatira nem komálják, ha csak egy oldalon szednek velük egyszerre, kontúrozás jelleggel.

2015. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 élű maró.Amikor teliben megy,akkor is nyekereg.Egyenirányú marással csinálom.Kontúrban is marok vele,meg egy zsebet is mar teliben.Próbáltam neki emelni a fordulatot,de akkor csak rosszabb volt.Múltkor lazán kimartam ugyanezzel a technológiával,most meg szenvedek vele.Gondoltam rá,hogy nagyobb szerszámmal marom ki a kontúrt,mert van egy 16-os 6 élű maróm,de nem tudom,hogy mennyivel tudnám jobban tolni neki.Az lehet,hogy kibírna valamivel nagyobb fogásmélységet és igazából a 8-as maró csak a sarokrádiuszok miatt kell.
2015. márc. 3. 20:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni,hogy mekkora fogásmélységet bír a szerszám?
2015. márc. 4. 05:16
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
A marógyártóknak vannak fent neten is jó kis táblázataik. Onnan vehetsz mindent. Persze leszámolva a reklámértékű "szakadékban hátszéllel" adatokat, szóval az ott kapott értékek olyan 80%-ával mehetsz.
2015. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!