Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rozsdamentes acélhoz vídia,...

Rozsdamentes acélhoz vídia, vagy keményfém szerszamot érdemes használni?

Figyelt kérdés
Milyen vágósebességgel érdemes számolni?
2015. jan. 27. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A rozsdamentes acél nagyon puha.
2015. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

A rozsdamentes önmagában kevés adat.

Olyanban vannak ausztenites, ausztenites-martenzites anyagok is.

Mindet mocskos xar forgácsolni, éppen, mert puha, de magas szilárságú, taknyolós, ragadós anyagok. A menetfúró nehezebben jön vissza, mint ahogy bemegy.

1.4404 például auszt.-mart. vegyes, állati élkoptató. Vannak kifejezetten forgácsolásra szánt korrózióálló anyagok, azok VISZONYLAG jól megmunkálhatók, ilyen pl. a KO-33 (1.4301), KO-36 (1.4571).

Általánosságban a bevonat nélküli keményfém szerszám jó (nagyobb méreteknél egy forrasztott lapkás esetleg jobb lehet, mint a tömör keményfém, mert kevésbé hajlamos a csorbulásra-törésre), csak az emulzióban a koncentrátum arányt 8% fölé kell vinni, különben drasztikusan romlik az éltartam, meg persze oda kell figyelni, hogy az emulzió TÉNYLEG a forgácsolóélekre jusson.

Fúrásra, menetfúrásra elmennek a HSS-E szerszámok, csak oda kell figyelni nagyon a kopásra.

Forgácsolási adatokban a normál acélhoz képest olyan 60-70%-os fordulattal, előtolással számolhatsz.

2015. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.4302-es az anyag.Az a bajom,hogy a legtöbb szerszámról fogalmam sincs,hogy honnan van,milyen márkájú.Se doboza,semmi.Elég nehéz így technológiát számolni rá,hogy még csak megnézni se tudom a gyártó katalógusában,hogy mit ajánl rá,mert azt se tudom,hogy melyik gyártónál keressem és mit.Számoltam rá valamilyen általános technológiából,de elég érdekes hangja van.60-as vágósebességgel számoltam keményfém marónál,mert váltólapkáshoz nem volt lapka és csak ezzel tudtam megcsinálni.Belső kontúrnál pedig elég kellemetlen hangja van,mert 4 élű a maró és szerintem beszorul a forgács.Gyorsacél fúróval 25-ös vágósebességgel számoltam és egész jól vitte.

Undorító egy anyag ez a rozsdamentes és bízom benne,hogy ha végeztem ezzel a melóval,akkor több ilyet nem látok egy darabig.Menetet amúgy csak belekapatni szoktam,utána pedig kézzel belevágni,mert elég könnyen beletörik még kiegyenlítő betéttel is.3 éve forgácsolok legalább,de azt a kopogó hangot,amit a belső zsebmarásnál hallat a keményfém maró,olyat nem hallottam még soha.Ráadásul még elő is fúrtam.2 mm-es fogásmélységgel megy.

2015. febr. 5. 20:12
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Ha az emulziód jó és elegendő, próbálkozhatsz kisebb fogással és nagyobb előtolással. 4302 kicsit hajlamos a feledződésre (bár inkább ütésre keményedés ez) forgácsolás közben és lehet, hogy a kis előtolással folyamatosan kemény kéregben marsz.
2015. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!