Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gépészmérnök szakdolgozat....

Gépészmérnök szakdolgozat. Szeretnék segítséget kérni! Pótkocsi kerékhajtás kidolgozása agymotorokkal?

Figyelt kérdés

Végzős gépészmérnök hallgató vagyok bsc-n. Szeretnék júniusban védeni és záróvizsgázni.


Szeretnék valakitől vagy valakiktől segítséget kérni, mert nem igazán haladok vele.


A témája: egy mezőgazdasági pótkocsi segédhajtásának kidolgozása, kerékagymotorok használatával. Tehát van egy mg. pótkocsi futómű, ez lehet pl. tandem futómű és a pótkocsi is olyan féle, mint a nyerges vontatóknál, hogy félig függesztett.

És itt az egyik tengelyen lévő egy-egy kerékbe mennének az agymotorok.


Ami kell a szakdolgozatba:


1. A pótkocsi futóművek és agymotorok szakirodalmi áttekintése, és én ezt szeretném kiegészíteni magukkal a pótkocsik irodalmi bemutatásával


2. Tervkoncepció készítése (itt le kell írni gondolom részletesen, hogy mit miért és hogyan, de rajz is kell hozzá vajon?)


3. Összeépítési terv


4. Műszaki számítások (itt nem tudom mit is kellene pontosan, gondolom szilárdsági méretezés, meg milyen gördülési ellenállások alakulnak ki különböző talajokon, bár ez utóbbit sztem előbb kellene, nem a 4. pontban...)


5. Alkalmazási feltételek, lehetőségek



Esetleg pótkocsi futóművekről tud valaki irodalmat, vagy megukról a mg-i pótkocsikról, vagy amiről nem sokat találtam, az az agymotorok, konkrétan nyomtatott könyvet semmit.


Bármilyen ötletet, elképzelést szívesen meghallgatok.


Előre is köszönöm a válaszodat!


2015. márc. 2. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mielott a net nepere biznad a szakdolgozatot, mit mind mindezekrol a konzulens?


Amugy az altalanos javaslatom: mindenre tekintsd azt a valaszt, ami a leheto legtobb szamolast-rajzolast-gondolkozast igenyli, aztan legfeljebb azt fogjak mondani, hogy az mar tul sok, nem kell.

2015. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az az ötletem, hogy mitöl nem lesz ez a motor sáros, tehát egy jó kis burkolat, ami alá nem megy be a kosz. Meg hogy legyen hidraulikus! Ha csak ez nem magátòl étretödö.
2015. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocs, tényleg nem akarom a net népére bízni a dolgot, csak gondoltam hátha van itt olyan ember akinek az eszébe villámlik valami jó ötlet, kicsi vagy nagy, mindegy, minden segítség számít.


Azt nem írtam - csak azt gondoltam, h egyértelmű - ,hogy nem hidraulikus, hanem csakis villamos lehet.


Amúgy van már ilyen a piacon, A Fliegl nevű cég csinálja, csak ott nem agymotorokkal van megoldva, hanem egy villanymotor, utána differenciálmű.


Itt link: [link]


De itt nincs konkrét pótkocsi kiválasztva, hanem egy BPW futóműhöz lenne ez a dolog megtervezve, hogy bármilyen felépítményt rá lehessen tenni.


köszönöm az eddigi válaszokat is!

2015. márc. 3. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
olyasmit néznék, mint amik az elektromos bicikliken is van, ez egy nagy tárcsa
2015. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!