Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a technikai különbség a...

Mi a technikai különbség a diesel és a benzin motorok között?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy közúton mért a benzin arat magasan és egyéb gépek között meg a diesel?

Először is ugyan nincs mechanikából szakmám, max pár ilyen óra becsúszott a szakmámból eredően.

Először is a fordulatszámból és a teljesítményből lehet eredeztetni a forgató nyomatékot, akkor a másik tény, hogy diesel motorok alacsony fordulat számon adják le a legnagyobb nyomatékot, a benzines meg inkább közepes fordulat számon. Valaki tényleg adjon már választ a dolgokra, lehetőleg alátámasztva. Ezen kívül még egy tény, hogy a turbódiesel-t azért találták ki, hogy a benzinel egy szintre hozzák a dieselt.


2015. márc. 4. 00:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

kb igen :D

Szóval ha már itt tartunk akkor a fogyasztás ami egyedül ütőképes a dieselnél, de tudtommal évi 30ezer kilométer felett érdemes venni tudtommal csak...

2015. márc. 12. 08:05
 12/12 A kérdező kommentje:
én vagyok a cikk írója, öregem meg egy egyén el kezdett versenyezni, a fószernek egy 1.9es pbtdi-s 1.4 tonnás passatja van (ami állítólag 150 lovas viszont én csak 130-atolvastam), faternak meg egy 1.4 es 96 lóerős 1 tonnás fiestaja benzinbe, fej-fej mellett volt a verseny, aztán meg már lakott területen voltak szóval :) ennyit a diesel insideről.
2015. szept. 6. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!