Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hipó, és Sósav keverékével...

Hipó, és Sósav keverékével lehet rágcsálót irtani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tudom, hogy veszélyes dolog, amit kérdezek tőletek, de már minden mást kipróbáltam. A lényegre téve van egy 6m*5m-es kamra, aminek az alja föld. Tele van rágcsálóval. Mégpedig ha jól tudom, akkor egér tanyázott be. Az lenne a kérdésem, hogyha beteszek egy üveg hipót, és sósavat, és egy madzaggal eldöntöm őket, hogy össze folyjanak, akkor a keletkező klórgáz el tudja tenni láb alól őket? Illetve a klórgáz az oxigénnél könnyebb, vagy nehezebb? Bocsika, elég rossz vagyok kémiából. De fontos lenne nekem ez a dolog, mert már nem tudunk mit tenni velük. a csapdák hatástalanok, és a méreg se megoldás. Gondoltam elgázosítanám őket.



2015. márc. 8. 21:22
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát ha megtennék azt a szívességet, hogy csak a kamrán belül laknának és nem mennének vissza amikor elszállt a klór, meg nem húznának el a francba, amikor a gáz elkezd bemenni a járataikba és égetni kezdi az orrukat, akkor jó lenne. Amúgy a klór nehezebb a levegőnél, de az ilyesmit szerintem jobb hozzáértőre bízni.
2015. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első választ.

Amúgy kb mennyi hipó, és sósav kellene egy ekkora kamra betelítéséhez?

Más nyílása nincs az ajtón kívül.

2015. márc. 8. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:

a klór mindent megtámad és nagyon veszélyes

egy macska is megoldaná

2015. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Bocsika, elég rossz vagyok kémiából."

Csak nehogy te is a statisztika része legyél:

[link]


Vannak kevésbé veszélyes (egérfogó, ragasztó, egérirtószer), természetes (Felis silvestris catus - azaz házimacska; de még a Canis lupus familiaris - vagyis a kutya is hajlamos egeret fogni) és humánus (élvefogó csapda) megoldások is.

2015. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha annyira semmit nem tudsz kémiából, hogy még a kamra térfogatához szükséges klór mennyiségét se tudod kiszámolni, akkor ne csináld. Amúgy se csnáld, de ennyire vakon és tudatlanul tényleg ne csináld. Gondolom, az autód fékrendszerét se kezdenéd el otthon bütykölni.


Szóval csak két kérdés, amin érdemes gondolkodnod. Egy, a kamrából elszökő klórgázzal vajon mit akarsz kezdeni, mert az ugye nem fog magától eltűnni: részben kiszökik a réseken, részben kitódul az ajtón, amikor megpróbálsz bemenni. Szóval mi csinálsz, ha a klórgázfelhőt a szelek a szomszédod felé vagy éppen a te házad felé kezdik vinni? Kettő, hogyan akarod eldönteni, hogy mikor mész vissza a kamrába? Szóval ha gázriadót meg katasztrófavédőket akarsz, és közveszély okozásért (súlyosabb esetben akár gondatlanségból elkövetett emberölésért) bíróság elé akarsz állni, akkor nyugodtan gázosíts.


A másik, hogy amint írták, bármit is tartasz a kamrában, azt károsíthatja a klórgáz. És ahogy szintén írták, a rácsálók nem a semmiből kerültek a kamrába. Mivel a kamra továbbra sem lesz hermetikusan elzárva a környezettől, a rágcsálók újra be fognak költözni.

2015. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha mészkőporra öntöd a sósavat, a keletkező CO2 is épp elég hogy belefulladjanak 10 perc behatás után, nem kell harcigáz... és sokkal könnyebb utána kiszellőztetni de attól még emberre veszélyes így is. De mivel a kamrád nem zárt integritású, ez hülyeség. Maga ez egész gázosítás amúgy egy szakma, és megoldható szakemberrrel, de itt nem ez a megoldás.


Vannak csávázott-színezett magvak, azt hiszem sztrichnin van bennünk, ezek hatásosan kiirtják a rágcsálókat ha megeszik.(amik bent vannak). De ha folyton jön az utánpótlás, ez nem megoldás. Első körben szigetelni kellene bejárás mentesre a kamrát. És beraksz egy macskát 1 hétre, az sem elvetendő és biológiailag a legjobb (a macskának is). Ez esetben a méreg kizárva, hiszen a macska elfogyasztja a mérgezett rágcsálót.


Ha tényleg anyagilag jelentős dolgokat tárolsz ott, nyílászárók helyreállítás után SZAKEMBER gázosítson. (zárt rendszer nélkül ő sem fog). Szigorú szabvány szerint van utána szellőztetés és mentesítés. Lakott övezetben viszont azt hiszem ezt nem lehet.. Csak távoli gazdasági épületeknél. Legjobb, ha elfelejted a gázosítást, jótanács. Meghalhatsz, te és/vagy hozzátartozóid, és az egész környéket veszélyezteted... Klórgáz:-) atyaisten..

2015. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni olyan mérgeket, amik a szaporodásukat gátolják, és akkor nem fognak újra betelepülni a szomszédból. (Ismerősnek csak így sikerült, és így sem volt könnyű. A mérgek semmit nem értek, pár nap után újra megjelentek.)

Szakembertől érdeklődj, vagy legalább szakboltban.

2015. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne csináld. Veled is ez lehet:

"Az ellenség katonái heves torokfájdalmakkal, fülzúgással, fejfájással menekültek, többen vért köptek, vízért kiáltottak, a földön vonaglottak, rettenetes kínokat éltek át."

Olvasnivaló:

[link]

2015. márc. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!