Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek képesek lennének...

Szerintetek képesek lennének a mai technológiákkal a Földet felrobbantani vagy legalábbis kettéhasítani, vagy kibillenteni a pályájáról és a Napba irányítani?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 01:16
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
de most komolyan árulja már el nekem valaki mért akarnánk a földet felrobbantani vagy a napba irányítani?kezdjek félni mert ti ilyen öngyilkos hajlamúak vagytok?:)
2015. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Senki nem akar megölni senkit (én legalábbis nem) és nem kell félni sem, már az előző oldalon is ezt kérdezgetted.


Sok mindenről lehetne megkérdezni hogy "De ezt miért kell?" Miért kellett egyáltalán atombombát is építeni? Mert csak! Mert ilyen az ember, a vérében van, ettől emlekedtünk ki az állatvilágból hogy fel tudjuk tenni azt a kérdést hogy "Mi lenne ha?" Amitől te félsz annak nem itt van a csírája, és nem itt kell megkérdezni hogy miért beszéltek erről. Nem gondolod hogy jelenleg is pár ember biztos ezen dolgozik/töri a fejét? Vagy ha nem is ez a célja de olyan technológiákat vizsgálnak olyan tudás birtokában állnak ami ha rossz kezekbe kerül akkor bekövetkezhet az amiről szó van?

Lehet hogy jobb ha a "jó" emberek is gondolkodnak ilyesmin, és így jobban meg tudják akadályozni hogy a rosszak ezt megtegyék.

Tehát szerintem nem kell fosni, az ember ilyen kész.

2015. márc. 21. 16:28
 23/32 anonim ***** válasza:

A kérdés valójában 3 kérdés, és 3 válasz szükséges hozzá, mert az egyes célok végrehajtásához sok sok nagyságrenddel eltérő nagyságú energia és egyéb feltétel kell. Ha a felrobbantás többé kevésbé hasonló nagyságú darabokat jelent, akkor az igényli a legtöbb energiát és a legegyszerűbb. Pont ketté, kevesebb energia elég, de több furfang kell, mert nem mindegy, hogy robbantunk. A legkevesebb energia a napba küldéshez kell, de ez igényli a legnagyobb ügyességet. Hiszen itt csak kicsit kell letéríteni (befelé) a pályáról, aztán ismét, aztán megint, míg csak (hosszú idő után) spirál pályán zuhanni nem kezd.

De a föld elpusztításához (azaz a rajta lévő élet megsemmisítéséhez) már most is nagy erőkkel és eredménnyel dolgozunk. Még abba lehet hagyni, de hamarosan már nem. Onnantól a maga "spirál pályáján" szépen halad a megsemmisülés felé.

2015. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

> „A legkevesebb energia a napba küldéshez kell, de ez igényli a legnagyobb ügyességet. Hiszen itt csak kicsit kell letéríteni (befelé) a pályáról, aztán ismét, aztán megint, míg csak (hosszú idő után) spirál pályán zuhanni nem kezd.”

Szerintem meg pont ez a legegyszerűbb. A kerületi sebességünkkel ellentétes irányban kell gyorsítani a Földet, és ha már eléggé lelassítottuk, akkor simán beleesik a Napba…

2015. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nem, tévedés.

Akkor beáll egy ellipszispályára, aminek a nagytengelye a jelenlegi sugár, a kistengelye az a maradék sebességtől függ - és még mindig nem esik bele a Napba.

Egy csöppet szélsőségesebb lesz az időjárás az év folyamán, és az év is "némileg" rövidebb lesz.

2015. márc. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
oké értem kérdező de azért ez akkor is bizarr.nem hiszem hoyg bárki is komolyan ilyenen gondolkodna.az országok és emberek egymást lehet hogy megakarják ölni de saját magukat... kérdezhetted volna másik bolygóval is.pl a vénusz majdnem pont ugyanakkora.egyébként 5milliárd év és a nap elnyeli a földet miközben kitágul a haldoklása közben.hát ez van,még csak tenni sem kell érte.
2015. márc. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
A többiek mégis válaszoltak, igen mondhattam volna a Vénuszt is, de mint kőzetbolygó egyből a Föld jutott eszembe. Amúgy nem félned mivel szerintem mire ekkora tudás birtokában leszünk addigra már más csillagokhoz és bolygókhoz is eljutunk szerintem na meg más bolygókon is megtelepszünk így akkor már nem lesz olyan egyszerű kiírtani az emberi fajt mivel már több bolygón is él egyszerre.
2015. márc. 22. 00:46
 28/32 anonim válasza:

jó eséllyel pár száz éven belül kiirtjuk saját magunkat.túlnépesedés, környzetszennyezés, az atomháború árnyéka stb.ezek már most is problémák vagy a küszöbön állnak.nem összegyeztethető vele egy olyan dolog ami még minimum több tízezer éves fejlődést igényel.

akárhányszor szóba kerül egy másik bolygó mindig csak a kizsákmányolása miatt.élni kéne rajta nem pedig élősködni.ez az élösködő hozzáállás elfogadhatatlan ha más bolygón akarja egy faj megvetni a lábát.

jobb is ha egy ilyen hozzáállású fejlett faj nem megy máshova.

2015. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

"jó eséllyel pár száz éven belül kiirtjuk saját magunkat.túlnépesedés, környzetszennyezés, az atomháború árnyéka stb.ezek már most is problémák vagy a küszöbön állnak.nem összegyeztethető vele egy olyan dolog ami még minimum több tízezer éves fejlődést igényel. "


Ez most akkor megint nem bizonyítható mivel sem te sem én nem tudjuk meddig jut a tudomány pár száz éven belül (én ezért is tettem hozzá hogy szerintem...)

Tehát én azt mondom hogy pár száz éven belül remélem/szerintem el tudunk már menni innen máshová is, te meg azt hogy ez minimum több tízezer éves fejlődést igényel. De egyik sem bizonyítható. Majd meglátjuk(vagy nem) hogy hány lesz az még.


A hozzászólásod másik felével alapvetően egyetértek ez tényleg igaz hogy az ember nagyon alaposan feléli a körülötte fellelhető energia forrásokat (ami leginkább nem megújuló sajnos) és ez akarva akaratlanul főleg hogy egyre több ember van a természet lassú pusztulásához vezet. Bár én optimista vagyok és úgy látom vannak azért törekvések, pl egyre szigorúbb szabályok, az újrafelhasználható dolgok szelektálása a hulladékgyűjtő telepeken ezt onnan tudom hogy utoljára több éve vittem szemetet lomtalanítás/építkezés alkalmával szeméttelepre és akkor még egybe burogattuk az egészet és senkit nem érdekelt. Nem rég mikor voltam viszont már végig a seggemben volt egy kis telep vezető és igenis nézte hogy mit hová rakunk....elég rendesen külön kellett válogatni. Tehát talán azért valami már elindult és észbe kaptak az emberek.

2015. márc. 23. 20:50
 30/32 anonim ***** válasza:

> „Akkor beáll egy ellipszispályára, aminek a nagytengelye a jelenlegi sugár, a kistengelye az a maradék sebességtől függ - és még mindig nem esik bele a Napba.”

De csak azért nem, mert nem csökkentetted eléggé a sebességét.


> „Hiszen itt csak kicsit kell letéríteni (befelé) a pályáról, aztán ismét, aztán megint, míg csak (hosszú idő után) spirál pályán zuhanni nem kezd.”

Ez nagyon nem stimmel. Az 'ismét és ismét' rész felel a spirálpályáért. Ha nem hatunk rá erővel, akkor ellipszis pályán fog haladni, ahogy most is teszi. Mikor elkezdjük lassítani, akkor áll befelé spirálpályára, és egész addig azon marad, amíg lassítjuk. És mikor végre sikerült elég energiát a lassításra fordítanunk, akkor eltalálja a Napot, ahol már van közeg is, lassítja helyettünk a Földet, és a Nap elnyeli azt.

Persze azt végig lehet gondolni, hogy a pálya mely pontján érdemes jobban lassítani, de ha simán a sebességével ellentétes irányban nyomjuk, akkor azzal is célt érünk, és nagyságrendekkel több energiát sem használunk hozzá.

2015. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!