Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit érzékel az érintő képernyő?

Mit érzékel az érintő képernyő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az érintést, de nem mindenféle érintést érzékel. Ha pl egy toll végét, vagy papírdarabot húzogatok rajta az nincs rá semmilyen hatással mindegy milyen erősen nyomom rá. De ha a kezemmel érintem meg, már a leggyengébb érintést is érzékeli. Ha ruha ujján vagy papírzsebkendőn át nyúlok hozzá azt is érzékeli. Pontosan hogyan is működik ez, milyen tulajdonsággal kell rendelkeznie egy tárgynak, hogy érzékelje a képernyő?

2015. márc. 23. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Elég sok leírás van erről neten, de akkor összefoglalom.


Többek közt 2-féle érintőképernyő létezik, az egyiket általában GPS-ekbe szokták tenni, meg régen használták, amikor a képernyő alatt egy szivacsféleség van, és amikor rányomsz, a nyomás helyét azzal lehet meghatározni.


Másik, ami a telefonokban is van, elektromosság alapján érzékel. A testben van egy minimális elektromos töltöttség, ami 'kapcsolatba lép' a telefon érzékelőjével, és érzékeli, hogy hol nyomtad le.

Egyes emberek, akiknek túl kemény a bőr az ujján, az nem is tudja használni, mert a keményedés ugye elhalt bőr, és annak nincs semmiféle töltése.

2015. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom hány éves lehetsz, de régen a kockaképernyőknél volt megfigyelhető ez az elektromos töltöttség, hogy amikor végighúztad az ujjadat a képernyőn, akkor sistergett.
2015. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú volna leírni de szerencsére már mások megtették helyettem:

[link]

2015. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! És #2 igen, volt olyan tévénk :)
2015. márc. 23. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:
A répa érzékeli az új képernyőket is mondjuk nem tudom, hogyan azt ne kérdezd,de egy videóban láttam és tényleg működik szóval én kifaragtam toll formájúra és azzal szoktam rajzolgatni tableten.
2017. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!