Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehet az új orosz elektroni...

EagleHUN kérdése:

Mi lehet az új orosz elektronikai zavaróeszközök működési elve?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például a Hibini-U-ra és hasonlókra.


[link]


[link]


Hogy lehet hogy egy viszonylag kicsi repülőgép egy nagy hajó acélburkolatán keresztül elegendő energiával tudott ahhoz sugározni hogy odabent a számítógépek leálljanak, az egész hajón mindenütt! Sőt teljes rádiócsendbe vagyis rádió és műholdas kapcsolat hiányába kényszerítette a hajót. 12 szer végzett rárepülést ami igen sokáig eltarthatott vagy 10 perc is lehetett és közben végig fenntartotta a vázolt állapotot a hajón!


Ez már önmagában is energetikai érdekesség.

De szívesen megnézném az antennáját...XD

Milyen hatékonysággal sugározhat...?


Egyenlőre ennyi kérdés merült föl bennem, később bővülhet is.

Konkrét műszaki adatokra azonban nem igen számítok pl frekvencia, vagy jelalak stb, nem valószínű hogy valaki a gyakori kérdéseken válaszolgat miközben az oroszoknál ilyesmit épít!

Így maradjunk annál hogy az elektronikához és modern technikákhoz értő kollégákkal találgatunk itt közösen, a fizikai, matematikai természettudományos ismereteinkre alapozva...

Előre is köszönöm az érdekesebbnél érdekesebb válaszokat.



2015. márc. 24. 07:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem folyamatosan sugároztak, volt egy nagy EMP és ami tönkre vágta az amerikai gépeket, az övéket meg nem bántotta valamiért(olyan burkolata volt a gépnek, túl egyszerű a repülő volt hogy kárt tegyen benne)
2015. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Ugy hivjak a mukodesi elvet hogy propaganda.


A fekete-tengeri eset nem tortent meg.

2015. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
A kitaláció. Nem véletlen, hogy igazán erős EMP pl atomrobbanás során sugározódik ki. Eléggé nehéz elképzelni, hogy egy kis repülő képes lenne ekkora energialeadásra.
2015. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én arra lennék kíváncsi, mi a szent xarral tudták a Szuhoj saját elektronikáját elárnyékolni, hogy az nem állt le?

Kriptonittal?

Vagy külön erre csináltak egy totál analóg vezérlésű retrofightert?

2015. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ha iranyitott halalsugarat hasznalt akkor az pont nem artott a gepnek :) csak mindig a hajo fele kellett forditani a halalsugarvetot :)
2015. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az orosz gépek pneumatikus rendszerrel van szerelve, nem elektromossal. :DD


(Egyébként én láttam pneumatikus logikai "IC"-t, valami kapuáramkörös kütyü volt. Feszültség helyett sűrített levegő hajtotta, pont az EM érzéketlensége miatt. De nem tudok róla, hogy nagyon elterjedt volna.)


Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy propaganda. Pszichikai hadviselés.

2015. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szerintem szó sincs EMP-ről, azaz nem egy rövid impulzust adott ki. Ezt abból lehet tudni hogy csak addig állt fönn a dolog, ameddig jelen volt. Amikor távozott akkor minden újraindult, és sértetlen volt. Igen nagy balhé is lett volna belőle ha véglegesen tönkretesznek károsítanak egy ilyen hajót!


Néhány fórumon olvastam olyat hogy ezt fehér zajjal lehet kivitelezni. Amennyiben ennek a jelerőssége erősebb mint a hasznos jel kétszerese akkor a "hasznos" jel láthatatlanná válik. Tehát ha van egy iránysugárzó, akkor nem is kell túl nagy teljesítményű adó, csak egy autómata ami az iránysugárzót mindig a célon tartja! Meg olyan híreket is olvastam hogy ezen a hajón valami régebbi 81-es fejlesztésű radar volt, ezért tudták elnémítani. Bár ez két kérdést is fölvet rögtön, miért raknának egy régi radar mellé, (irányítása alá) a legújabb rakétarendszerüket? A modern számítógépek miért álltak le a radar elhárító eszköztől? Hiszen azok nem fogadnak külső jelet, a belső jelerősség az elektronikában pedig lényegesen nagyobb, mint egy céltárgyról visszaérkező radarjel, azaz nehéz lenne elnyomni!


(Keresem ezeket a fórumokat/oldalakat sajnos olyan helyen neteztem amikor rájuk akadtam ahol nem volt lehetőség az elmentésre! És a google itthon nem adta még be.)

2015. márc. 25. 14:03
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

"Igen nagy balhé is lett volna belőle ha véglegesen tönkretesznek károsítanak egy ilyen hajót!"


Ja mert pont bevallja az USA, hogy Oroszország vissza tudja küldeni őket a középkorba. Valószínűbb hogy azt jelenti be, hogy hatástalan ellenük az EMP, mert védve van minden fontos dolog

2015. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Ugy latszik teljesen felesleges mondanunk hogy ez az eset nem tortent meg.


A kerdezo hinni szeretne.

2015. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Jó jó csak akkor miből lehet biztosan !? tudni hogy nem történt meg? Hiszen ha megtörtént másfelől esznek akiknek az az érdeke, hogy "meg sem történtté" nyilvánítsák=cikkezzenek úgy/így róla.


Érv mindkét irányba lehet.

2015. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!