Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az orosz vagy német nyelv...

Az orosz vagy német nyelv könnyebb, melyiket éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

orosz nehezebb, meg az irasuk is mas.


Egy angol-orosz nyelvtudasban lehet fantazia, de sokkal tobb allast hirdetnek ahova nemet kell, ugyhogy en inkabb angol-nemetet valasztanek.

2015. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőt megéri.

Gondold meg, hogy az orosz nyelvhez egy új írást is megtanulsz, és arra, hogy a némettel több volt a történelmi kapcsolatunk!

Egyébként hallgasd meg őket, és az is legyen szempont, hogy melyik tetszik!

2015. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Az orosznak a nyelvtani logikája idegenebb a magyar agytól, mint a németnek. Az angol esetén a fonetika lehet nehézség, saját tapasztalatom szerint bezavar, ha már pl. németül jól beszélsz. Holland....uhh, na ott meg az angol-német együtt zavar be állatira, bár megértésben használ.


Mit érdemes?

Attól függ milyen pályára, milyen irányba készülsz, az meghatározhat prioritást, de a lényeg, hogy minél több nyelvet beszélj.

Volt egy régi mondás: ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy.

Minden nyelvet érdemes tanulni.

2015. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 berkeczy válasza:
Nemet nyelvnek a nyelvtana nem annyira egyszeru mint az angole...az angolban a kiejes nehezebb....az orosznal meg kell tanulnod a ciril abc-t...mind harmat tanultam... az orosszal megertettem magam a tobbi szlav-nyelvekkel....igaz a kozmondas...ahany nyelv annyi embert ersz...es minnel tobb nyelvet birtokolsz ...annal konnyebben tanulod a kovetkezot... ......
2015. febr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én angolt, németet és oroszt tanulok. Mindegyik fontos. Szerintem orosz a legkönnyebb, bár az elején nehéz. Az más dolog, hogy szokatlan esetleg. Írás pár nap alatt megvan, kiejtés már nem olyan egyszerű. Bár én kritikusabb vagyok kiejtésben. Szerintem nagyon gáz a magyarországi német tanárok kiejtése. Aztán pislognak külföldön.

Német éri meg jobban, mivel ezzel kerestem idáig pénzt életemben, viszont orosz ritka és szerintem egyre fontosabb lesz, mostani szankciók ellenére. Angol meg szinte kötelező. Ezzel sem kerestem pénzt, de ahhoz elég, hogy a világon ne nézzenek szerencsétlennek, hogy gagyogni sem tudok angolul.

2015. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!