Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matek mért ennyire bonyi?

A matek mért ennyire bonyi?

Figyelt kérdés
Nem lenne logikus hogy egyszerubb legyen? Ha tobben ertenék akor gyorsagban fejlodne..

2015. ápr. 2. 02:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért tűnhet bonyolultnak, mert egy adott szint erősen épül más szintekre, ismeretekre. Általában azoknak bonyolult, akiknél hiányoznak az alapok. Ha az alapok megvannak, akkor máris nem olyan vészes, és egyből látszik, hogy másként nem működik a dolog. :)
2015. ápr. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Épp a matematika a leglogikusabb tárgy a világon.

Csak, pontosan, mint írták, tényleg az alapok kihagyása nélkül kell megtanulni, megérteni.


Annak, aki nem tanult meg olvasni, annak a "használt kutya eladó" felirat is állati "bonyi". :D

2015. ápr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Fejlődi az.

Érteni kell az előző lépéseket és arra könnyen ráépül a másik. PErsze egyre nehezebb megérteni.

2015. ápr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

ugye tudod, hogy a matekot nem azért tanítják, hogy számolni tudj (miután megtanulod az alapműveleteket), hanem hogy egy logikát, gondolkodásmódot elsajátítassanak az emberekkel.

nem bonyolult az, bármennyire is annak tűnik. figyelj a tanárra és akkor lehet jobban megérted.

2015. ápr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a helyesírásod, akkor szerintem neked minden bonyolult.
2015. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az addig rendben is lenne, hogy a matek milyen lenne, az egy teljesen másik kérdés, hogy egyes helyeken hogyan tanítják.

Voltam már úgy, hogy mint verset akartak bizonyításokat megtanítani és aszerint is kérték vissza.

2015. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy a tanárokon sok múlik. Korrepetáltam sok középsulist, volt köztük olyan, akinek a matektanára azt mondta, a matematikán nincs mit érteni, azt be kell magolni és kész.

No comment.

2015. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én a fosulis matekra mondtam. Az eretsegit megcsinaltam Már 3asra. De ezek a deriválok elég durvák.. szerintem csak anak Nem bonyi aki Nem is tanulja csak kamuzik.. ephogy 2es lett a zhm. És zavar Mert enél jobban értettem Még A szorgalmit is beadtam elotte hiába ment rá egész napom.. boztos lehetne valahogy egyszeruben is tanitani csak Nem akarjak hogy szivasanak és sok buko legyen
2015. ápr. 2. 12:38
 9/20 Vree ***** válasza:

De a matek VALÓBAN egyszerű, csak most még nem veszed észre.


Tudod, az őseink mennyi időt pazaroltak a legegyszerűbb dolgokra is? Ha mondjuk ki akartad számolni egy kör kerületét, nem csak annyi volt, hogy bedomom egy képletbe és már kész is.


Az más dolog, ha a tanár bénán tanítja (mint az gyakori).

De mondjuk gyerekeknek tanítani nem lehet igazán úgy, hogy ne legyen nehéz, hiszen olyan módon kényszerít gondolkodni, ahogyan azelőtt nem tetted. (Pont ez ad majd neked erőt.)

2015. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Wadmalacnál van a pont! Kiválóan leírta:


"Épp a matematika a leglogikusabb tárgy a világon."


Ennél jobb válasz nem is lehet. A metek nem olyan mint a történelem, vagy irodalom, hogy mindenki össze-vissza irogat dolgokat, aztán vagy elhisszük, vagy nem...


Az alapokra építve jutunk el csak magasabb szintre. A deriválás egyébként nagyon könnyű, aki szellemileg értelmes, két nap alatt megérti. Igaz a mondás, hogy


"deriválni egy ló is tud".


Nincs benne semmi bonyolult. Ha mégis bonyolultnak tűnik, akkor az alapokat ismételd át!


Amúgy a matematikában a deriválás a legkönnyeb dolog. Annál egyszerűbbet nem is nagyon lehet mondani, annyira alap dolog.

Ha már ez is gondot okoz, akkor rossz szakot választottál!

2015. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!