Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A hideg levegőnek miért...

A hideg levegőnek miért nagyobb a sűrűsége mint a melegnek?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérséklet csökkenésével lassul a molekulák hőmozgása, így azonos nyomáson kevesebb molekula fejti ki ugyanannyi erőt egységnyi felületen.
2015. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! A hőmérséklet csökkenéssel több molekula, a növekedéssel kevesebb, azaz ritkább, kisebb sűrűségű lesz. Ez minden anyagra igaz. Persze akad kivétel is bizonyos estekben.
2015. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
7. Es gyereknek kellene megérteni ezt kicait érthetőbben semmi molekula!
2015. ápr. 8. 16:39
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Az a 7.-es gyerek tudhatná mi az a molekula. Én már 10 évesen tudtam mi az az elektron, meg proton, meg neutron... ráadásul 7.-ben jön be a kémia, mint új tantárgy, és szerintem egy 13 év körüli gyermek már képes megérteni azt, hogy mi az a molekula.
2015. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

képzelj magad elé egy teniszpályát.

rakd tele gyerekekkel. amilyen szorosan csak lehet. szépen, mozdulatlanul állnak egymás mellett.

ez az alapállapot.


na, ha most egy-két gyerek elkezd ficánkolni, akkor meglöki a társát, az megbillen, meglök még valakit stb.

a vége az lesz, hogy egy-két, a szélén álló gyerek kiesik a pályáról.

azaz kevesebb gyerek lesz ugyanazon pályán, kisebb a sűrűség.

minél több gyerek ficánkol, minél jobban, annál többen fognak kipotyogni a széleken, annál kisebb a sűrűség.


(ha meg körbe van kerítve a pálya, akkor annál többen és jobban préselődnek a falhoz, azaz nő a nyomás)

2015. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, pont olyan mint a rockkoncerten az első néhány sorban pogózók. Ahol nagyon nyomják a pogóipart (sok a fölös energia), ott viszonylag kicsi a ("nép")sűrűség, a nézőtér közepén viszont, ahol csak ácsorognak, ott sokkal több ember fér el ugyanakkora területen.
2015. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Legközelebb írd oda, hogy milyen korú vagy. Akkor megpróbáltam volna még egyszerűbben leírni, bár szerintem ez sem volt bonyolult.
2015. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vree ***** válasza:

Szerintem is jobb, ha már most megérteteed velük - ha ilyet tanítasz nekik, hogy "sűrűség", akkor az atomokat miért ne értenék meg?

Jobban jár, ha 1szer elmondják neki az igazat, míg ha 5 ember 5 rossz hasonlatot tanít neki, a valóság helyett.


Egy füst alatt le lehet tudni a halmazállapotokat is:

vannak ezek az atom nevű dolgok, a magjuk elektromágnesesen pozitív, az elektronjuk negítív, ezek összekapcsolódnak egymással, de minél melegebb van, annál jobban mozognak az elekronok, és ezért lesz valami szilárd -> folyékony->gáz, míg az elektron még a magtól is elszakad, és az lesz a plazma.

2015. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!