Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van othon egy öreg ruszki 3...

Van othon egy öreg ruszki 3 fazisu villanymotorom, honnan tudnam megalapitani hogy hány kilowattos? Adattábla nincs rajta, elköltöztünk ezért átkéne kötni 1 fázisra ( a fürészt vitte)

Figyelt kérdés
A kondenzator értékének megalapitasahoz kellene tudnom hogy hàny kilowattos
2015. ápr. 9. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A háromfázisúhoz miért is kell kondenzátor??
2015. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:
Az egy fázisra kötéshez. :)
2015. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

Ha volt rajta csillag-delta, akkor azért nem olyan egyszerű játék abból egyfázisost csinálni.


Meg 1 fázisról számíthatsz rá, hogy az áram betápod kevés lesz.

Van egy 160 amperes AWI hegesztőgépem, ez is át lett alakítva egy fázisra 3-ról, a 3X16 A bekötés helyett most kell neki az 1X32 A, még azt is úgy meghúzza, hogy el-elhajítja a kismegszakítót.

Indításnál a világ összes árama kevés lesz neki.

2015. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, de a háromfázisúban nem pont úgy helyezkednek el a tekercsek (lévén 120 fok a fázisok között a kül.), mint az egyfázisúban a tekercs, meg a segédtekercs (ott lévén 90 fok).
2015. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, Charlie, nem veszed figyelembe, hogy a forgó mágneses térhez térben eltolt tekercselés és időben eltolt áram is kell.
2015. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
DE. Pontosan, hogy figyelembe vettem. Éppen az volt az aggályom, hogy az egyfázisú motorban NEM ÚGY helyezkedik el a tekercselés, mint egy háromfázisúban két fázis egymáshoz képest.
2015. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

A fázison nem csak kerek 90 fokot lehet tolni. De az biztos, hogy 1 fázisról olyan lesz, mint egy hathengeres motor, amiben csak 4 henger működik. Nagy áramfelvételből gyér teljesítmény.

Igazándiból egy inverteres egységgel lehetne neki adni 1 fázis betáppal is szép, 120 fokos eltolású 3 fázist. Csak annak árából kijön 3 új motor. :)

2015. jún. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ja, bocs, akkor félreértettem, azt hittem, van egy logikai vonulat, hogy miért kell a 3 fázisnál is a kondenzátor, arra reagáltam.
2015. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...fázisúnál...
2015. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kérni kell a C32-es biztosítékot
2015. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!