Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » F (x) =1/ (1-x^2) függvény...

F (x) =1/ (1-x^2) függvény teljes diszkusszióját le tudná nekem vezetni valaki?

Figyelt kérdés
Nagyjából értem az alapokat, de ennél már a második deriváltnál elakadtam. :(

2015. máj. 1. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

dom(f)=R\{-1;1}

z.h. nincs

lim(x->-1-)=lim(x->1+)=-inf.

lim(x->-1+)=lim(x->1-)=inf

f'(x)=2x/(1-x^2)^2

dom(f')=R\{-1;1}

Szélsőérték:

0=2x

x=0

x<0 esetén a függvény szigorúan monoton csökken

x>0 esetén a függvény szigorúan monoton nő

f''(x)=(2*(1-x^2)^2+4x^2)/(1-x^2)^4

Inflexiója a függvénynek:

2*(1-x^2)^2+4x^2=0

2*(1-2x^2+x^4)+4x^2=0

t=x^2 ezzel folytasd tovább.

2015. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Feltéve, ha nem számoltam el.........
2015. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A függvény páros, mert f(-x)=1/(1-(-x)^2)=1/(1-x^2)=f(x), ezért grafikonja szimmetrikus az y tengelyre.


A monoton szakaszoknál annyival lehet cizellálni, hogy -1-nél és 1-nél is szétbontod, bár az eredmény voltaképpen ugyanaz, amit előttem már írtak. Lokális minimum van a P(0;1) pontban.


A második derivált összevonás előtti egyszerűsítéssel 2(3x^2+1)/(1-x^2)^3, ami sosem lesz 0, inflexiós pont tehát nincs, a görbület f "(x) előjeléből adódik.


A +/- végtelenben határértéke 0, mert a nevező magasabb fokú, mint a számláló (precízen 0-, mivel a nevezeő negatív).


A fentiek alapján értékkészlete R(f)=]-végtelen;0[u[1;+végtelen[.

2015. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!