Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Három ellenállás. Ez most...

Három ellenállás. Ez most soros vagy párhuzamos?

Figyelt kérdés
Ha három ellenállás egy háromszög három oldalán van elhelyezve, úgy hogy a háromszögnek csúcsainál elágazások vannak, akkor hogy számolom ki az eredő ellenállást? Vagy inkább ami fontosabb mi mivel van sorban és párhuzamosan?

2015. máj. 15. 11:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Tessék itt egy ritka csúnya rajz... [link]

Igazából így néz ki az egész kapcsolás, de ezt bonyolult lett volna elmagyarázni. A kérdés a kondenzátorra jutó feszültség.

2015. máj. 15. 13:41
 12/20 anonim ***** válasza:

1. Az ott egy kondenzátor? :D

2. Melyik pontok között kéne eredő impedancia? Alsó és fölső kivezetés között?

3. Váltakozófeszültséggel tápláljuk, vagy egyen?

2015. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

1. Igen az egy kondenzátor lenne :P (most hirtelen nem tudtam jobbat odavarázsolni :D)

2. Igazából annyira nincs is szükség az eredőre. Csak arra, hogy tudja mi mivel hogyan kapcsolódik, hogy meg tudjam határozni, hogy hova mennyi feszültség jut.

3. Egyenfeszültség és a feladat szövege szerint 100 V (bár a számadat nélkül is megértem ha elmagyarázzátok)


(+ Van egy fontos infó, ami lehet, hogy leegyszerűsíti a feladatot és ne nézzetek nagyon hülyének amiért eddig nem mondtam, de az ellenállások egyébként egyformák... de igazából arra is kíváncsi vagyok hogy mi van akkor ha nem egyformák, azért nem említettem...mondjuk nem tudom miért kíváncsiskodok, amikor még az alap feladatot sem értem/tudom megcsinálni :D)

2015. máj. 15. 14:11
 14/20 anonim ***** válasza:

Haha egynefeszültség, akkor a kondi most nem jétszik (föltesszük, hogy föltöltődött oszt csa).


A középső, meg jobb fölső sorosan vannak, ha jobban megnézed, 2R, párhuzamosan a bal fölsővel. És az egész hubelebanccal sorosan a bal alsó.

2015. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a felső tagra végre kell hajtani egy delta/csillag transzfromációt, és utána egyszerűsíteni tudod a kapcsolást; a középső híd elem eltűnik, így a bal oldali 2 db R-ből 1 eredőt tudsz számolni.
2015. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mivel az csak egy kondenzátor, itt meg egyenfeszkó van, így az nem játszik. Itt nem hídról van szó, fölösleges csillag-deltéval játszani, kijön teljesen elemi vegyeskapcsolásként minden.
2015. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, át lehet "hajtogatni" az egész kapcsolást egy sima egyszerű feszültségosztóra, ahol C két pontja az lesz Uki..
2015. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Először is, ez HF kérdés, nem tudományos.

Másodszor: mivel a felső háromszögben a FELSŐ és a BAL OLDALI pont közötti ellenállás érdekel téged, ezért a két jobb oldali ellenállás sorba kapcsolódik, MAJD az eredőjük párhuzamosan a bal oldali ellenállással.

A kondenzátort itt veheted szakadásnak, azért lehet így egyszerűsíteni.

2015. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már értek nagyjából mindent, ki tudom számolni az eredő ellenállást, a feszültségeket meg mindent.

Még egy utolsó kérdésem lenne: a kondenzátoron keresztül menni feszültség megy, amivel feltöltődik? Mert még az is kérdés, hogy mennyi töltés van a kondenzátoron, ahhoz meg a feszültség kell.

És elnézést, hogy nem tudtam, hogy van házi feladat kategória is...

2015. máj. 16. 15:20
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha ki tudod számolni az eredőket és a feszültségeket akkor már megvan a megoldás; mint ahogy írták, ez egy vegyeskapcsolás, a kondi két pontját pedig tekintheted "Uki"-nek.
2015. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!