Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Töltsön tele egy poharat...

Töltsön tele egy poharat vízzel, helyezzen rá egy papírlapot és fordítsa fejjel lefelé. Miért nem folyik ki a víz a pohárból?

Figyelt kérdés

Milyen magas lehetne legfeljebb a pohár? Indokolja válaszát!


Igen, házi, és nem találok róla semmit. Aki tud segítő választ adni, annak nagyon szépen köszönöm!!!


A többieknek: nem kell mindegyik kérdésre válaszolni! ;)



2015. máj. 28. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem kifolyik. Attól függ milyen vastag az a papírlap.
2015. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem csalás, nem ámítás!:D Most nézem:

https://www.youtube.com/watch?v=VXwa5EfsjdI


Attól függetlenül írhattok! :)

2015. máj. 28. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha végig nézed a videót, akkor elhangzik a válasz.
2015. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Attól lehet róla beszélgeti nem? Én pl. nem értem hogy hol alakul ki a légnyomás? A pohárban? Vagy hogy víz van a pohárban és a körülöttünk lévő levegő?


Csak nem tiltják az adminok?! :D Ha meg nem akarsz erről beszélni, van még itt 1001 kérdés, amin lehet csámcsogni. Jó keresgélést!!!

2015. máj. 28. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Na, ezek már konkrétabb kérdések.


A levegő itt van körülöttünk, ez egy gáznemű anyag, és mint gáz, nyomást fejt ki az őt körülvevő falakra. Így lentről felfelé is nyomja a papírt, ha az felette van. A pohárban víz van, és körülötte van a levegő, igen. A víz viszont folyadék, így csak a pohár alját, illetve fejjel lefelé a papírt tudja nyomni. Ha a levegő nyomása nagyobb, mint a vízé, akkor a levegő rányomja a papírt a pohárra. (Ugye a nyomás most az erőnek felel meg, a nyomásokból a pohár szájának keresztmetszetével történő szorzás után egyből megkaphatók az erők is.)



(((> „Attól lehet róla beszélgeti nem?”

Egy ilyen fórumon azért ez kényelmetlen dolog, a beszélgetésre alkalmasabb a cset. Ha itt elkezdünk csak úgy beszélgetni, akkor pillanatok alatt oldalak telnek meg, és sokat kell lapozgatni, mire az érdemi információk össze jönnek. Ha kérdezel valamit, akkor megpróbálunk válaszolni, de a videó első körben kimerítette a fenti kérdésedre a választ, és nem akartam újra leírni, amit benne mondanak.)))

2015. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
85%
A pohár maga legfeljebb 10 méter magas lehet. Higanynál elég háromnegyed méter is.
2015. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!