Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elképhezlhető hogy emiatt nem...

Elképhezlhető hogy emiatt nem sikerül az ezüsttükör próba?

Figyelt kérdés

Ha sikerül is akkor is csak nagyon kevés amit le is lehet kaparni tehát nem marad rajta. Sok módszert kipróbáltam különböző vegyszerekkel kivéve az ezüst nitrátot.

Azt az ezüst nitrátot használtam ami már nagyon régi azon se lepődnék meg ha már 20 éve lenne az üvegben.


Lehet hogy emiatt nem sikerül?



2015. jún. 17. 10:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

de ha használsz KOH-t akkor nem kell melegíteni. Egyébként próbáltam úgy is ahogy te írod de úgy se működött szóval sanszos hogy a nitráttal van a baj.

Csak biztosra akarom tudni hogy tényleg azért nem működik mert nem éppen olcsó az ezüst nitrát.

2015. jún. 17. 12:55
 12/14 anonim ***** válasza:
rézzel is működik amúgy, csak azt fehling reakciónak hívják
2015. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
tudom. Bár szerintem ott nem rakódik rá olyan szépen a réz az üvegre mint az ezüst tükör próbánál az ezüst.
2015. jún. 17. 12:59
 14/14 sadam87 ***** válasza:
100%

#13

Valóban, mivel a Fehling-próba esetében nem elemi réz képződik, hanem réz(I)-oxid, oldhatatlan téglavörös csapadék formájában. (Ha formaldehiddel végzed, az képes elemi rézig redukálni.)

2015. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!