Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi szükség volt arra, hogy a...

Mi szükség volt arra, hogy a gmt+1 időzónát átállítsuk gmt+2-re és megszüntessük a téli időszámítást?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy több szervezet, többek között non-profit szervezet létrejött Magyarországon 2014-ben, akik még a zöld díjat is megpályázták. Ők kezdeményezték, hogy szüntessék meg a nyári és téli időszámítást, és legyen egy időzóna, eggyel keletebbre. Ezt a híradó is bemutatta, és már napirenden volt a parlamentben. Hogy életbe lépett e, vagy se, azt nem tudom, de szerintem jobb volt a két időzónás verzió.

Nektek mi a véleményetek?

Mellesleg az én véleményem az, hogy télen, októbertől márciusig soha sehonnan nem késtem el, mert mindig a nyári időszámítás szerint keltem télen is, és a falon logó óra is azt mutatta, ellenben a nyári időszámítás alatt folyamatosan elkéstem mindenhonnan. És nem mellesleg jó volt az az egy óra visszaállítás télen, mindig jól esett egy órával tovább aludni.



2015. jún. 21. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szüntettük meg. Még mindig él az óraátállítás, sok helyen lehet találkozni vele, mikor eljön az ideje. Nagyon sok országban alkalmazzák, de egyre több helyen látni kritikát. Azt hiszem Oroszországon történt, hogy ők is állították, de már megszüntették ezt a rendszert.


Én sem támogatom, valamennyit lehet vele spórolni, és környezetkímélő hatása is van ebből kifolyólag, de nem hiszem, hogy nagy jelentőségű. Sokkal többet lehetne tenni a környezetért ez mellett is, nem ezen múlik. Ha rajtam állna, én eltörölném, és a téli időszámítás után (gmt+1) nem állnék vissza a nyárira. Persze annyira nem zavar, hogy foggal körömmel küzdjek ellene.

2015. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Én az egész hülye állítgatás értelmét nem értem. Hol lehet spórolni? Amennyivel korábban kapcsoljuk le a villanyokat, este pont annyival korábban is kapcsoljuk fel.


Melyik egyébként az eredeti? a téli vagy a nyári?

2015. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A téli a rendes. A nyárinak az lenne az értelme, hogy este egy órával később kapcsoljuk fel a világítást. A közvilágításnak persze mindegy, mert azt valóban egy órával később kell kikapcsolni hajnalban, viszont otthon este ugyanakkor kapcsolod ki(ha elmész aludni). Reggel pedig nyáron mindenképp világos van, ha 7-kor kelsz, akkor mindegy, hogy 4-kor vagy 5-kor kel a nap, reggel nem kell lámpát kapcsolni. Viszont miután a világításra használt energia arányaiban egyre kisebb, a nyári időszámítás jelentősége is csökken.
2015. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Elmebetegek. Magyarországon a téli időszámítás (GMT+1) felel meg jobban a Nap járásának. A zóna középvonala Kelet-Ausztriában van, míg a GMT+2 középvonala Ukrajna közepén. GMT+1-nél pl. Budapesten 17 perc a Nap járása és az óra közötti eltérés, GMT+2-nél (nyári időszámítás) 43 perc. Még Debrecen és Nyíregyháza, sőt még Arad és Temesvár is közelebb van a GMT+1-hez. (Erdélyben a román GMT+3 nyári időszámítás RÉMÁLOM, köze nincs a Nap járásához, ilyenkor nyáron este 10-kor még tök világos van.)
2015. jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az h 10-kor világos van, az nem jelent semmit. Németo. északnyugati részén is ez van. 11 ig nincs igazi sötét jún-júl-ban.
2015. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!