Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Január végi babánál mire van...

Január végi babánál mire van szükség ruha terén? Azok válaszoljanak, akiknek téli babájuk volt

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne, hogy most kell vagy sem overál vagy babazsák? Kesztyű, sál, vastag sapka. Sapkát, s kesztyűt vettem, bár azt mondta anyukám, hogy ezek újszülöttnél nem fontosak, mert még pici, s jól betekerem a plédbe, s nem fázik meg. De hát csak kisbaba, s még ha az elején nem is viszem ki gyakran, azért valahogy haza kell hoznom kórházból, s ha orvoshoz kell menni...

Ha vennék overált vagy babazsákot, mert én inkább óvatosabb lennék, akkor 56-osat vagy 62eset vegyek? Akinek téli babája volt, ezeket hogy oldotta meg? S kaptam vékony újszülött sapkát, szintén anyu vette az unokának, én azért vettem hozzá vastagot, mert vastagból olyan nagyot vett, hogy csak kb. év múlva lesz jó a fejére, bár nem értek hozzá, de a vékony sapka tényleg picuri, negyed akkora, mint a vastag. S mikor szóltam, hogy ezt nem fogom tudni kihasználni, akármennyire szép s szeretném, annyit mondott, bentre is kell sapka, vagy ha erkélyre kiviszem szellőztetni. Panellben lakunk, bent télen majd meg sülünk, erkélyen meg hidegebb van mint kint. Merjem rá adni akkor? Ha bent használom akkor szegénykém megsül, ha erkélyen, akkor meg mindegy, ha kintre is feladom rá. Nem lesz így baja? Nem akarom, hogy megfázzon. Télies cuccokat már vettem neki, mert elég vékonykákat kaptam tőlük, azokat csak ruha alatt merem ráadni.


2010. okt. 22. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
vékony sapi bentre nem kell. kintre jó a vastag. overáll kell sajna azt nem tudod kispórolni 62-est vehetsz. Ha hordozóban cipeled akkor praktikusabb az overáll ha mózesban akkor a bundazsák. Vegyél kisebb vastag sapkát.
2010. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem decemberben született a kisfiam, én azt ajánlom neked, hogy overállt mindenképpen vegyél neki. Olyat keress, ami 0-3 korig van méretezve, az tuti jó lesz. Leírom, hogy én hogyan kezdtem a levegőhöz szoktatást, hozzáteszem, nagyon hideg telünk volt. Kb. egy hetes volt, amikor először rányitottam az ablakot 5 percre. Ehhez majdnem ugyanúgy felöltöztettem, mintha kimentünk volna: hosszú ujjú body, ujjatlan rugi, pulcsi, vastag sapka, overáll. Befektettem az ágyába és kinyitottam az ablakot. Ezután minden nap egy kicsit hosszabb ideig hagytam nyitva az ablakot. Két hetesen vittem ki először: ugyanaz volt rajta, mint amit az előbb írtam, de a babakocsi aljába is terítettem egy vastag plédet, plussz a gyerekre is és kb. negyed órát voltunk kint, aztán minden nap egyre többet. Lehet, hogy kicsit túlóvatoskodtam a dolgot, de én így voltam nyugodt :)

Szerintem te kezdheted a levegőztetést az erkélyen.

Fürdés után mindig adtunk rá egy vékony cérnasapkát az első hetekben, bár mi családi házban lakunk és kb. 22 fok van a házban télen (persze a fürdéshez vettünk hősugárzót és felnyomtuk a szobáját 26-27 fokra - mi szétizzadtuk magunkat azalatt a negyed óra alatt).

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, írj, ha van még kérdésed!

2010. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hasonló dilemmáim, pedig nekem a második babám születik majd január közepén. De mivel az első májusi volt, teljesen más a helyzet.

Szerintem is mindeképpen vegyél overált (inkább 62-est, nekem pl 58cm-rel született az első lányom, így szinte nem is hordott 56-os ruhát) és vastag sapkát, mert még március közepén-végén is simám lehet téli hideg.

Panelba bentre nem kell sapka.

Egyébként a vékonyak is jók lesznek, mert úgyis a réteges öltöztetés a legjobb kintre is, bentre is. Amúgy meg pár hét és kitapasztalod, mi kell. A boltok nyitva lesznek akkor is, te meg nem börtönben leszel. :) Ami nagyon hiányzik, azt majd megveszek akkor, mikor pontosan tudod, mire van szükséged.

2010. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vékony sapit a korházba vidd magaddal mert nálunk amikor ki kellett vinni a vizsgálatokra akkor a folyosón olyan huzatos volt az idő. oda pont jó lesz, de szerintem is kell kintre a vastagabb sapi. Overálból ne vegyél 62- nél kisebbet mert mire aláöltözteted nem fog beleférni a gyerek. Amúgy az én lányom nagyon fázós fajta volt, úgyhogy amikor kivittük még az overálon kívül plédbe is becsomagoltuk. Úgyhogy lehet én is aggódós voltam, de hát az a gyerek a 37 fokos melegből jön ki és meg kell szoknia a számára jóval hidegebb levegőt.

Szerintem ,ha már most ennyire érdekel a dolog akkor nagyon ügyes anyuka leszel és majd szépen kitapasztalod a gyermeked ígényeit.

Jó babavárás és jó egészséget nektek.

Meli

2010. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is januári, vegyél neki overált vagy bundazsákot 62- est, amit a hordozóba is tudsz kötni.

Sapka valóban nem fontos bentre esetleg az első hetekben fürdés után hogy meg ne fázzon a feje. Én kintre vastag sapkát adtam rá kesztyűt nem használtunk.

2010. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

0-3 hós overall. Vagy a bundazsák is nagyon jó. (most én ilyet vennék, mert egyszerűbb ráadni a babára)

Bentre sztem is felesleges a sapi.

Mi kintre vettünk fel sapkát - nem túl vastagot, mert a kezeslábasnak volt vastag kapucnija. És betakartam egy polár pléddel. Meg még rátettem a lábzsákot is a mózesre.


Boldog babavárást!

2010. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. S még várom a tapasztalatokat. Én még nézelődök ár szempontjából, de nagyon gondolkozom olyanon, amit a piacon láttam. Olyan overál, hogy átalakítható babazsákká is. Eleinte 62-est akartam venni, de láttam olyan gyereket az anyjával, hogy pont jó volt rá, s olyat is h kétszer belefért. 56-ostól meg félek, hogy kicsi, de ha ennyien írják a 62-est, maradok annál. Főleg ha a piaci marad. S valakinek van valamilyen tapasztalata arról az overállról, ami babazsákká is átalakítható? Vastag sapink 1 van, s most néztem a brendonban, vannak most akciók, ott akarok még venni. Kesztyűnk is van 2 db, remélem elég kicsit vettem. Egy vastag plédünk van, s egy szintén zsákszerűvé alakíthatót akarunk még venni hozzá.
2010. okt. 22. 21:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is télen szülök, első baba. Én vettem a fiamnak 62-es plüss overált. Olyan nagynak tűnik most, de azért szeretném még egy pár hétig rá adni a gyerekre. Az 56.-ost meg hamar kinövi, így nem tudom kihasználni. És ugyebár mint tudjuk, újonnan egy overál nem olcsó, hogy vegyünk belőle minden héten másikat. Vegyél sok kis rugdalózót, meg hosszú ujjú bodykat. Rövid ujjúból elég szerintem 4 db, de hosszúból én már vettem vagy 10-et. És igen, mihelyst kiviszed a hidegbe a picit, vastag sapka kell rá! Ha nagy amit anyud vett, vegyél kisebbet, nem egy nagy összeg. Én csak olyan kesztyűt vettem, amivel nem tudja összekarmolni magát, de a mi overálunk olyan,h. az ujja végét, vissza lehet hajtani, kifejezetten erre a célra,így azt lehet kesztyűnek is használni. Alá meg ráadom a vékony benti kesztyűt. Az overáll alá ráadok egy hosszú ujjú bodyt, egy plüss rugdalózót, és egy vastagabb pulcsit. Így sztem nem fog fázni, míg be rakom a kocsiba.

30hkm.

2010. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!