Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kedves kollégák! Ismer valaki...

Tresch Milan kérdése:

Kedves kollégák! Ismer valaki olyan festékanyagot, amely sötétből természetes fény hatására 20 percen belül karakteresen színt vált és műanyag felületre nyomda technikával felvihető?

Figyelt kérdés

#színváltófesték
2015. júl. 1. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz pontosan?

Maszkolásos módszerrel felvinni?

Tintasugárral megoldani?

Lézerrel "égetni"?


Ezek mind nyomdatechnikai eljárások és párat még nem is említettem.


Az anyagról:


Valami fotoaktív anyagra van szükség ehhez.

Anno, mikor gyerek voltam, volt egy lada kisautóm, amit ha meleg vízbe raktam, vagy pl hajszárítóval melegítettem, akkor színt váltott. Bár ezen elven működő cucchoz jó sok foton energiája szükségeltetik.


Van egy festékanyag, ami a radioaktív bomlás hőjét és a fluoreszcens képességét használja, azaz fényben tintaként látod, sötétben világít, ez nem jó?


(A természetes háttérsugárzás töredékét bocsájtja ki az említett festék és 40 évig garantáltan világít.)


Ezt a festéket (vifőanyagtól függően) bármire lehet kenni. Azaz van zománcos fémre, olaj alapú fára és papírra és valamilyen kompozit alapú műanyagra és hajlékony dolgokra (hogy ne repedezzen).

2015. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!