Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikusok figyelem! Egy...

Matematikusok figyelem! Egy jó matematikus bizonyítaná nekem ezeket az állításokat? Vagy akár tudná megcáfolni őket?

Figyelt kérdés

1.)

Minden páratlan számot 5-tel osztva olyan számot kapunk eredményül, amely tört, és melynek a tizedesek helyén lehet csak nullától különböző páros szám, a tizedeseknél kisebb helyeken csak nulla lehet.


2.)

Csak olyan szám lehet végtelen szakaszos tizedes tört, amelynek számlálójában olyan szám szerepel, amelyben nincs meg maradék nélkül olyan egyjegyű szám, amely maradék nélkül megvan a nevezőben lévő számban.

Vagy amely szám számlálójában és nevezőjében is egy adott egyjegyű szám többszöröse szerepel.


(Ismétlem, csak LEHET, azaz létezik kivétel. Tehát bizonyítani csak azt kell, hogy az összes végtelen szakaszos tizedes törtre érvényes ez a kijelentés. Azt nem kell, hogy van olyan szám, mely nem végtelen szakaszos tizedes, mégis érvényes rá az állítás (mert bizony van ilyen).)


3.)

Minden egyes prímszám hányadosa végtelen szakaszos tizedes tört, feltéve, hogy a számlálóba és nevezőbe nem szerepel egyazon szám, és nem szerepel a 2-es sem.


4.)

Létezik olyan végtelen szakaszos tizedes tört, amelynek egy szakasza 100 számjegyből áll, és amely 100 számjegy között nincs olyan szakasz, amely ismétlődne (csupán az adott számjegyek lehetnek meg benne többször).


5.)

Van olyan végtelen szakaszos tizedes tört, amelyben 3 szakasz követi egymást, és azok is mindig felváltva, ahol minden egyes szakasz 3 vagy 5 számjegyből áll.

Azaz 1. szakasz 2. szakasz 3. szakasz, 2. sz 3. sz 1. sz, 3. sz 1. sz 2. sz, 1. sz 2. sz 3. sz

(Ahol az „sz” a „szakasz” rövidítése.)


2015. júl. 4. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

1: ossz el 5-öt.


3: oszd el a számot 1-el.


4: egyszerű kombinatorika. 100 hely van, 10 féle lehetőség minden helyre, és kikellszűrnöd azismétlődéseket.


5: te magad megadtad már a bizonyítást...


---


a 2 valami matematikai tétel, azt mondja meg egy matematikus.

2015. júl. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2) 13/169 ???

3) Minden egyes prímszám hányadosa - hányadosa két számnak van

4) Bármely olyan 100 jegyű számot, amelyben nincs számjegy ismétlődés, ossz el 10^100-1 -gyel

5) 111222333222333111333111222/(10^27-1)

2015. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"1: ossz el 5-öt."


Azt mondtam LEHET.

"melynek a tizedesek helyén lehet csak nullától különböző páros szám"

Azt senki sem mondta, hogy nem létezik olyan, hogy nulla legyen a tizedesek helyén is. Az állítás csupán azt mondta, hogy CSAKIS a tizedesek helyén LEHET nullától különböző szám, amely biztos hogy páros.



"3: oszd el a számot 1-el."


Az 1 az nem prímszám. De valószínű én fogalmaztam rosszul.


A lényeg az, hogy a számlálóban és a nevezőben is prímszámnak kell lennie, amelyek 2-től különböznek.


"5: te magad megadtad már a bizonyítást..."


Én csak egy állítást mondtam, ez még nem volt bizonyítás. Bizonyítás az lenne, ha valaki bebizonyítaná, hogy tényleg létezik ilyen.

2015. júl. 5. 13:04
 4/5 A kérdező kommentje:

"2) 13/169 ???"


Akkor javítok.


"Vagy amely szám számlálójában és nevezőjében is egy adott szám többszöröse szerepel."


Azaz itt most az adott szám a 13, a számlálójában az egyszerese, a nevezőjében pedig a 13x-osa található.



"Minden egyes prímszám hányadosa - hányadosa két számnak van"


Jó, akkor: Bármely két prímszám hányadosa 8a 2 kivételével).



"4) Bármely olyan 100 jegyű számot, amelyben nincs számjegy ismétlődés, ossz el 10^100-1 -gyel"


Mit értesz 10^100-1 alatt? talán 10^99 -t? Vagy (10^100)-1 -t?



"5) 111222333222333111333111222/(10^27-1)"


Ugyan az a kérdésem, mint az előzőnél.

2015. júl. 5. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:

2) Legyen 13/167

4) 5) Gondolkozz, értelmetlen a kérdésed.

a: Ha 10^99-re gondoltam volna, nem azt írtam volna?

b: Hogy lenne akkor végtelen szakaszos tizedes tört?

c: Mi az a műveleti sorrend?

3) 3/5

2015. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!