Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Végbe fog menni a következő...

Végbe fog menni a következő kémiai reakció Kclo3+Naclo4=>Kclo4+Naclo3?

Figyelt kérdés
Ha Kálium Klorát és Nátrium Perklorát oldatokat forrón összeöntök akkor Nátrium Klorátot és Kálium Perklorátot kapok? Azt tudom hogy Kálium kloriddal működik de kálium kloráttal is?

2015. júl. 5. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy oldatot fogsz kapni, amiben lesznek Na+, K+, ClO4- és ClO3- ionok. Egy ilyenben teljesen értelmezhetetlen az, hogy melyik anion melyik kationhoz tartozik. Ha az oldatban elég nagy a [K+]*[ClO4-] szorzat, akkor ez kiválik, mivel ez az egyetlen rosszul oldódó dolog ami ki tud válni, a többi oldatban levő iontól függetlenül.
2015. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A folyamatban telített nacl és kcl oldatok lesznek összeöntve,majd elektrolízissel továbbalakítva.Azt tudom hogy a kálium klorát elöször kivánlik.Itt azt nem tudom hogy a káliumhoz konkrėtan a -clo4 jobban kötödik e mint a -clo3.Az oldat bizonyos idönként fel lesz melegítve hogy a Kclo3 teljesen feloldodjon.Itt az lenne a cél hogy a keletkező perklorát a ķáliumban nyelődjön el a klorát meg a nátriumban.
2015. júl. 6. 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem. A KClO4 jóval oldhatatlanabb, mint a KClO3. Vagyis ha egy ilyen négy iont tartalmazó oldatot töményítesz, akkor először KClO4 válik ki, és csak aztán KClO3. Remélem ez válasz a kérdésedre. Ha nem, akkor megpróbálhatod feltenni máshogy és megpróbálok válaszolni.
2015. júl. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen negymértékben segít.Itt a végcél hogy a kristályokban minél kevesebb legyen a kálium klorát.Kálium perklorát a végcél.Tehát a cél hogy ami az oldatba kristályosodik az minèl tisztább kálium perklorát legyen.Tehát a terv az hogy a kezdeti kálium klorát kristályokat lassan kálium perklorát kristályok váltsák fel amik nagyon minimális kálium klorátot tartalmaznak a folyamat legvégén.
2015. júl. 6. 01:04
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta megtörtént a Kcl+Nacl elektrolízises kísérlet.Akár hogy nézzük az a leg hatékonyabb ha tiszta (kloráttól alaposan megtisztított) nátrium perkloráttal reagáltatjuk a kálium kloridot ahogy az iparban is teszik.Az ipari módszer engem valamiért jól megszívat mert ha tiszta de PH elenőrzött Nátrium kloridot vetek alá elektrolízisnek csak a klorát háromszor annyi idő alatt készült el mint Kálium esetében.A kísérlet főként ott bukott hogy a klorát belekristlyosodik az oldatba és utána mát nem lehet hatékonyan tovább alakítani.Házilag én amit találtam módszert ami nagyon egyszerű először tiszta és telített Kálium klorid oldatát kell alávetni elektrolízisnek majd lesz Kálium Klorát.Ezután Kálium klorát telített oldatát kell alávetni elektrolízisnek majd lesz Kálium Perklorát.Ez kipróbáltam garantáltan működik.Sajnos nem jött be az ötlet hátha így gyorsabban fog menni a klorát perklorát kristályok is így eléggé szentezettek lettek az oldatban lévő kevés piszokkal.És a harmadik kálium perklorátot meg vízben feloldani majd szobahőmérsékleten ülepíteni neki sem érdemes kezdeni.A kálium kloridot és a nátrium perklorátot viszont szépen lehet vízben oldva szobahőmérsékleten ülepíteni.
2015. aug. 15. 00:32
 6/6 anonim válasza:
Ki lehet nyerni a kálium-perklorátot tisztán. A trükk a forrón történő szürrés. Forró telített nátrium-perklorát és kálium-klorát oldatot kell összeönteni. Ami forrón kiválik az kálium-perklorát. Ahogy hűl kiválik kálium klorát és perklorát keveréke is, de főleg kálium klorát ezért nem szabad hagyni hűlni. Ezt a módszert használja az ipar is. Nincs melléktetmék, a visszamaradt nátrium-klorát újra perkloráttá van alakítva majd a folyamat korlátlanszor megismételve.
2023. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!