Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért fagy meg előbb a meleg...

Miért fagy meg előbb a meleg víz mint a hideg?

Figyelt kérdés
Aki nem hinné tényleg így van a meleg víz előbb megfagy mit a hideg víz aki nem hiszi végezze el házilag a kísérletet.
2010. márc. 4. 10:28
1 2
 11/14 anonim válasza:
62%

szerintem ez úgy történik, hogy a hideg víz közelebb van a fagyáspontjához és ezért lassabban kezd el hülni, ellentétbe a meleggel amire a hideg sokkal jobban hat és ettől gyorsan elkezd hülni és amire odaér másik hidegebb víz berakott eredeti hőmérsékletére addigra már neki nem kell elkezdenie lehülni(ezt úgy képzelem el hogy van hülési lendülete :D)

röviden ennyi:)

2010. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

EZ CSAK AZONOS KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT IGAZ!!!!!!!!!!!!

A TÖMEG IS AZONOS LEGYEN!

2013. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én kipróbáltam, természetes körülmények között -10 C fok körül nem hűtőben és a hideg víz hamarabb megfagy mint a forró.
2015. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy vödörnyi (10 liternyi) vízzel próbáltad ki, vagy félliteres PET palackban egy deciliternyivel - becsavarva a tetejét?
2015. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!