Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet 9 pontot 4...

Hogyan lehet 9 pontot 4 vonallal összekötni?

Figyelt kérdés

. . .

. . .

. . .

így helyezkednek el a pontok,ha valaki tudja segítsen


2008. szept. 3. 18:58
 1/10 anonim válasza:
21%
én tudom de az a baj hogy ezt mutatni kéne leírni nemlehet
2008. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Megpróbálom leírni. Több megoldás is van, de mindgyik ugyanarra épül: el lehet hagyni a 9 pontot. Tehát:

Bal felső sarokból elindulsz lefelé. Egy egységgel tovább mész, majd jobbra átlósan mész, így a legalsó sor középső, és a jobb oszlop közéső pontját érinted, és tovább mész megint, amíg eléred a legfelső sor szintjét, majd itt balra elhózod egészen addig, ahonnan indultál. Ezt követően jobbra le, húzol egy átlót. Ez négy vonal, és nem emelted fel a ceruzádat. Remélem tudtam segíteni. Próbálgasd, hátha megy.

2008. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Én 1 vonallal is össze tudom! Megfogom a ceruzát és egy vonalhúzással végigmegyek az összesen. :)
2008. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat
2008. szept. 3. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz így megmutatni!!! Úgyis rájösz magadtól, a lényeg, hogy egyszer el kell hagyni azt a mezőt, amit a kilenc pont behatárol. Lehet, hogy nem sokat segítettem, de így még izgalmasabb:))
2008. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt láthatod a megoldást képen: [link]
2008. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2008. szept. 8. 08:53
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
ez nekem is ki volt adva feladatnak. MEg is oldottam és akkor jött a következő,h 3mal is össze lehet kötni. (a sorokat vizszintesen áthúzod és mivel az "egyenesek (ill. párhuzamos vonalak) a végtelenben összeérnek" igy meg is van oldva. (egyébként én ezt nem tom felfogni,h miért mert én ugy tudom h a párhuzamos vonalaknak az a lényege h pontosan ugyanolyan távolságban haladnak egymás mellet..na de ez már a nagyokosok játéka. :D ja még egy érdekesség: egyszer vki felfogta a végtelen fogalmát és beleörült. azért ez durva sztem... :D
2008. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:D köszi
2008. szept. 11. 08:40
 10/10 anonim válasza:
Vegyük alapnak a Föld golyó alakját. Ha egyik pontból indítunk egy egyenest amit körbeveszi a golyót akkor összeérnek a kezdeti és végzeti pontok. Tehát ha a végtelent is körnek vesszük akkor így összeérnek. Bár ez nem magyarázza a három egyenes találkozását viszont gondoltam leírom amit tudok :)
2014. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!