Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne összekötni a...

Hogyan lehetne összekötni a fizikát, földrajzot, kémiát, biológiát a körrel?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, milyen természettudományi jelenségek léteznek, ami magyarázható, összeköthető, ábrázolható a körrel. A körre mint geometriai tényre gondolok, lehet olyan, hogy egy test egy kör mentén halad, de minden egyéb, ami eszetekbe jut a körről, tudományos vonatkozásban.
2011. szept. 7. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
pl. benzolgyűrű?
2011. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az élet körforgása.:D
2011. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az idő, tér és tömeg végső öszefüggésével:


Ha jó az idő (fizika, földrajz), a tömeg (fizika, kémia, biológia) kimegy (fizika) a [kör]térre (földrajz). ;)

2011. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is egy mindent egybefogó dologra gondoltam, mint az élet körforgása, csak nem a biológiailag vett életben, hanem a fizikai és kémiai.... Még Válaszokat!! xDD
2011. szept. 7. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor azt mondd, ne geometriai kört...

A körforgás nem kör alakú :)

2011. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak hogy mindenki egyre gondoljon... xDDD
2011. szept. 7. 15:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Kis ketrecben elzárt állatok gyakran kezdenek körözni unalmukban.

A kora reggel spirál alakban felszálló levegőben spirális mozgást végezve madarak szállnak fel, hogy energiát spóroljanak. Ezek nagyragadozó madarak, ha nem tévednek.

Gömbre, spirálra könnyebb lenne példát találni.

2011. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!